ככל שהפופולריות של כלי רכב חשמליים ממשיכה לגדול, הבנת ההיבטים השונים של הטעינה הופכת חשובה יותר. אחד המרכיבים המרכזיים בתהליך זה הוא כבל הטעינה, אשר ממלא תפקיד מכריע בחיבור הרכב לעמדת טעינה או לשקע. מאמר זה נועד לספק סקירה מקיפה של כבלי טעינה לרכב חשמלי, כולל סוגים, תאימות ותכונות חיוניות שיש לקחת בחשבון לפני הרכישה.

כבל טעינה לרכב חשמלי

מחיר: 1,049 ₪

הספק טעינה של עד 22 קילו וואט AC

 סוג חיבור Type 2

כבל טעינה באורך 5 מטר

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.


  רוצים מידע נוסף? דברו איתנו: 077-804-7288

  כבלי טעינה לרכבים חשמליים מגיעים בסוגים שונים, על סמך מצב הטעינה והמחברים שבהם נעשה שימוש. הסוג הנפוץ ביותר הוא כבל Type 2, המתאים לרוב נקודות הטעינה הציבוריות ולעמדות טעינה לבית. בעת בחירת כבל טעינה, חיוני לוודא שהמחבר מתאים ליציאת הטעינה של הרכב. ניתן לקבוע זאת בדרך כלל על ידי עיון במדריך למשתמש של הרכב או באתר האינטרנט של היצרן.

  פרט לסוג המחבר, גורמים נוספים שיש לקחת בחשבון כוללים את אורך הכבל, עוצמת הזרם והתכונות החכמות של הכבל. כבל ארוך יותר עשוי לספק גמישות רבה יותר בעת חיבור לנקודות טעינה, בעוד שעוצמת זמני גבוה יותר תורמת לזמני טעינה מהירים יותר. חלק מכבלי הטעינה אפילו מציעים תכונות מתקדמות כגון חיסכון ברשת חכמה ושילוב עם אפליקציות לנייד לנוחות המשתמש. על ידי הבנת הגורמים השונים הקשורים לכבלי טעינת רכב חשמלי, בעלים יכולים לקבל החלטות מושכלות בעת בחירת האחד הטוב ביותר לצרכים שלהם.

  סוגי כבלי טעינה

  טעינה ברמה 1

  טעינה ברמה 1 מתייחסת לשיטה הבסיסית והנגישה ביותר לטעינת רכב חשמלי. באמצעות כבל טעינה מסוג זה, ניתן לחבר את הרכב החשמלי ישירות לשקע ביתי ישראלי רגיל, המספק בדרך כלל 230 וולט וזרם של 10 אמפר. טעינה מסוג זה איטית יחסית לאפשרויות אחרות; בדרך כלל לוקח יותר מ-24 שעות לטעון רכב חשמלי במלואו.

  • נוח ונגיש
  • מתאים לטעינת לילה
  • לא דורש ציוד נוסף

  טעינה ברמה 2

  כבלי טעינה ברמה 2 מציעים מהירות טעינה מהירה יותר מרמה 1, מכיוון שהם מספקים זרם חשמלי גבוה יותר ותואם לתקעים מסוג 1 וסוג 2 כאחד. כדי להשתמש בטעינה ברמה 2, צריך עמדת טעינה ייעודית. עמדות אלו מספקות בדרך כלל הספק גבוה יותר, הנעים בין 3.7 קילוואט ל-22 קילוואט, מה שהופך את הטעינה למהירה משמעותית.

  • דרושה עמדת טעינה ייעודית
  • טעינה מהירה משמעותית מרמה 1
  • ניתן להתקין בבית או לגשת אליו במקומות טעינה ציבוריים

  טבלה: תאימות תקע טעינה ברמה 2

  סוג תקע רכבים חשמליים תואמים
  סוג 1 ניסאן ליף, שברולט וולט, פורד פוקוס אלקטריק
  סוג 2 טסלה, רנו ZOE, פולקסווגן e-Golf

  טעינה מהירה DC

  טעינה מהירה DC, הידועה גם בשם טעינה ברמה 3, מספקת את הטעינה המהירה ביותר הזמינה עבור כלי רכב חשמליים. עם רמות הספק שנעות בדרך כלל בין 50 קילוואט ל-350 קילוואט, עמדות טעינה אלו יכולות לספק עד 80% טעינה תוך 30 דקות, בהתאם לקיבולת הרכב החשמלי. עמדות טעינה מהירה של DC משתמשות במחברים מיוחדים כגון CCS (Combined Charging System) ו-CHAdeMO. חשוב לציין שלא כל כלי הרכב החשמליים תואמים לטעינה מהירה של DC, לכן ודא שהרכב שלך תואם לפני השימוש בשיטת הטעינה הזו.

  • שיטת הטעינה הזמינה המהירה ביותר
  • דרוש עמדות טעינה מיוחדות
  • לא תואם לכל כלי הרכב החשמליים

  טבלה: תאימות מחבר טעינה מהירה DC

  מחבר טעינה רכבים חשמליים תואמים
  CCS BMW i3, פולקסווגן e-Golf, Audi e-Tron
  CHAdeMO ניסאן ליף, מיצובישי i-MiEV, קיה סול EV

  בחירת הכבל הנכון

  בחירת כבל הטעינה המתאים לרכב חשמלי היא חיונית כדי להבטיח העברת כוח יעילה ובטוחה. ישנם מספר גורמים שיש לקחת בחשבון, כגון מצבי הטעינה הזמינים, סוג המחבר והקיבולת של המטען המשולב.

  יש בדרך כלל שני מצבי טעינה שכדאי לשים לב אליהם:

  • מצב 2: מצב טעינה זה משתמש בכבל המסופק ברוב כלי הרכב החשמליים, המאפשר טעינה באמצעות שקע ביתי רגיל. הספק המרבי שלו הוא 2.3 קילוואט.
  • מצב 3: מצב זה דורש כבל טעינה מיוחד, המחבר את הרכב החשמלי לעמדת טעינה ייעודית. מצב 3 הוא הבחירה הנפוצה ביותר לטעינה מהירה יותר עם קיבולת גבוהה.

  בנוסף, רכבים חשמליים מגיעים בדרך כלל עם שני סוגים של מחברים:

  • סוג 1: נמצא בעיקר בכלי רכב חשמליים ישנים יותר, סוג זה של מחברים פחות נפוץ כיום.
  • סוג 2: מחבר זה נפוץ יותר ונדרש לשימוש בנקודות טעינה ציבוריות או ב-wallboxes לבית.

  כדי להבטיח את הטעינה המהירה ביותר האפשרית, בעלי רכבים חשמליים צריכים לבחור בכבל מצב 3 המצויד במחבר מסוג 1 או סוג 2 המתאים. יתרה מכך, ידיעת הקיבולת של המטען המשולב של הרכב תעזור גם לקבוע את כבל הטעינה המתאים ביותר כדי למקסם את היעילות.

  בעלי רכבים חשמליים צריכים לשקול את שגרת הטעינה היומית ואת מיקומם, מכיוון שהדבר ישפיע על סוג כבל הטעינה הדרוש. למי שמרבה להשתמש בעמדות טעינה ציבוריות או ביתיות, כבלים מסוג 2 חיוניים. עם זאת, לצרכי טעינה מזדמנים, כבל מצב 2 הוא חלופה נוחה שניתן לחבר לכל שקע ביתי רגיל.

  תכונות בטיחות

  מעגלי הגנה מובנים

  כבלי טעינה מודרניים לרכבים חשמליים מגיעים עם מעגלי הגנה מובנים כדי להבטיח חווית טעינה בטוחה. מעגלים אלה מסייעים במניעת כל סכנה אפשרית, כגון:

  • הגנה מפני זרם יתר: מניעת זרימת זרם מוגזמת שעלולה לגרום נזק לרכב החשמלי או לציוד הטעינה.
  • הגנה מפני קצר חשמלי: זיהוי ועצירה של כל קצר חשמלי שעלול לגרום לשריפות או לנזק אחר.
  • הגנה מפני מתח יתר: הגנה על הרכב החשמלי וציוד הטעינה מפני מתח מוגזם שעלול להזיק לרכיבים שלהם.
  • הגנה על תת-מתח: הבטחה שמערכת הטעינה פועלת במסגרת מגבלות מתח בטוחות, במיוחד כאשר יש תנודות בלתי צפויות באספקת החשמל.

  איטום מזג אוויר

  כבלי טעינה לרכבים חשמליים נועדו לעמוד בתנאי מזג אוויר שונים, מה שהופך אותם למתאימים לשימוש חיצוני. מאפייני איטום מזג האוויר העיקריים כוללים:

  • עמידות במים: כבלי טעינה לרוב יש ציפוי או עיצוב עמיד במים כדי למנוע חדירת מים שעלולה לגרום לסכנות חשמליות או נזק לציוד.
  • עמידות בפני קרינת UV: חשיפה ממושכת לאור השמש עלולה לפגוע בחומרי כבל הטעינה, ולהוביל לירידה בפונקציונליות ולבלאי מוגבר. חומרים עמידים בפני UV עוזרים להגן על כבל הטעינה מפני נזק כזה.
  • התנגדות לטמפרטורה: כבלי טעינה בנויים לתפקד במגוון רחב של טמפרטורות, ומבטיחים אמינות ובטיחות גם בתנאי מזג אוויר קיצוניים.

  תכונות הבטיחות הללו חיוניות כדי להבטיח חווית טעינה מאובטחת וללא דאגות לבעלי רכב חשמלי. גם תחזוקה נכונה ושמירה על הנחיות היצרן ממלאות תפקיד מכריע בשמירה על הבטיחות ושלמותו של ציוד הטעינה.

  יקיר מלול

  עורך האתר ופעיל לאיכות הסביבה

  המעבר לכלי רכב חשמליים הוא דרך נפלאה לעזור להפחית זיהום בכדור הארץ. יחד עם זאת לרכבים חשמליים קיים גם יתרון כלכלי מובהק ומשמעותי שבסופו של דבר יעזור לאנשים רבים לחיות טוב ובריא יותר.

  עמדת הטעינה הביתית המהירה ביותר בישראל

  מחיר: 2,390 ₪

  הספק טעינה של עד 22 קילו וואט AC

  אפשרויות שליטה ע"י אפליקציה בעברית

  כבל טעינה מובנה באורך 7 מטר

  תנאי חוץ: אטימה למים ואבק לפי תקן IP65

  כולל התקן זיהוי זליגת זרם DC

  תקן אירופאי CE

   השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

   בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.


   רוצים מידע נוסף? דברו איתנו: 077-804-7288