כבל טעינה לרכב פלאג אין

רכבים חשמליים היברידיים עם פלאג-אין (PHEV) צברו יותר ויותר פופולריות בשל האופי הידידותי לסביבה ויעילות הדלק שלהם. היבט אחד מכריע שבעלי PHEV חייבים לקחת בחשבון הוא כבל הטעינה, אשר ממלא תפקיד מרכזי בהבטחת חווית טעינה ללא טרחה ויעילה. מאמר זה בוחן היבטים שונים של כבלי טעינה של PHEV, ומספק תובנות חשובות לבעלי PHEV נוכחיים ופוטנציאליים.

כבל טעינה לרכב חשמלי

מחיר: 1,049 ₪

הספק טעינה של עד 22 קילו וואט AC

 סוג חיבור Type 2

כבל טעינה באורך 5 מטר

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.


  רוצים מידע נוסף? דברו איתנו: 077-804-7288

  כבלי הטעינה עבור PHEVs מגיעים בסוגים ומפרטים שונים, אך פרוטוקול הטעינה הסטנדרטי J1772 נמצא בשימוש הנפוץ ביותר, ומציע תאימות לרוב כלי הרכב החשמליים וההיברידיים הנכנסים לחיבור. מטענים ברמה 2 מומלצים בגלל זמני הטעינה המהירים שלהם. מטענים אלה דורשים בדרך כלל שקע 240V, שהוא חזק יותר משקע ביתי רגיל.

  סוגי כבלי טעינה

  כבלי טעינה ברמה 1

  כבלי טעינה ברמה 1 הם הכבלים הבסיסיים ביותר לרכבים חשמליים היברידיים נטענים. בדרך כלל הם משתמשים בשקע שלושה פינים סטנדרטי שנמצא ברוב הבתים. משתמשים יכולים לחבר קצה אחד של הכבל ליציאת הטעינה של הרכב ואת הקצה השני לשקע החשמל. כבלים אלו תומכים בטעינה ברמת הספק של 3.6 קילוואט, המקביל לאספקת 16 אמפר. למרות שהם נוחים לשימוש ביתי, כבלים ברמה 1 מציעים את מהירות הטעינה האיטית ביותר, בדרך כלל לוקח מספר שעות להטעין רכב היברידי פלאג-אין.

  כבלי טעינה ברמה 2

  כבלי טעינה ברמה 2 מספקים אפשרות טעינה מהירה יותר עבור רכבי פלאג אין. הם משמשים עם התקנות ייעודיות של עמדות טעינה ביתיות או נקודות טעינה ציבוריות. כבלים אלה מכונים לעתים קרובות ככבלים מסוג "סוג 2". כבלים ברמה 2 תומכים בטעינה ברמת הספק של 7.2 קילוואט, המקביל לאספקת 32 אמפר. רמת הספק גבוהה יותר זו מאפשרת משך טעינה קצר יותר משמעותית בהשוואה לכבלים ברמה 1.

  בעת שימוש בכבל טעינה ברמה 2, חיוני להיות מודע למפרטי עמדת הטעינה ולתאימות הרכב. כמה דוגמאות למחברי טעינה ברמה 2 כוללות את ה-J1772, שהוא המחבר הסטנדרטי עבור רוב כלי הרכב החשמליים, ואת מטען Type 2, הנפוץ בקרב מכוניות חשמליות באירופה.

  תכונות כבל טעינה

  אורך כבל

  אורך כבל הטעינה לרכבים היברידיים נטענים (PHEVs) משפיע באופן משמעותי על המעשיות והנוחות של הטעינה. כבלים קצרים, למשל, יכולים להיות לא מספיקים כדי להגיע לעמדות טעינה צמודות על הקיר או לנקודות טעינה ציבוריות, בעוד שכבלים ארוכים יותר מאפשרים גמישות רבה יותר במיקום הרכב במהלך הטעינה. כבלי טעינה נעים בדרך כלל בין 10 ל-30 רגל (3 עד 9 מטרים), ומאפשרים לבעלים לבחור בהתאם לצרכים ולהעדפות שלהם. כאשר שוקלים את אורך הכבל, חשוב לחשוב על מצב הטעינה המסוים, כגון הגדרת מוסך ביתי או קרבה לעמדות טעינה ציבוריות.

  פתרונות ניהול כבלים

  ניהול כבלים נכון יכול לתרום לסביבת טעינה מסודרת ומאורגנת עבור בעלי PHEV. מגוון פתרונות זמינים כדי להבטיח בטיחות וסדר כבל:

  • סלילי כבלים נשלפים: מכשירים אלה יכולים לסגור אוטומטית כבלי טעינה לאחר השימוש, ולשמור אותם מאוחסנים בצורה מסודרת ומרוחקים. סלילים נשלפים עוזרים למנוע נזק לכבלים וסכנות מעידה.
  • מתלי כבלים: פתרון פשוט וחסכוני לארגון כבלי טעינה, מתלי כבלים יכולים להיות צמודי קיר או עצמאיים, מה שהופך אותם למתאימים לסביבות שונות. הם שומרים על כבלים מפותלים בצורה מסודרת ומרוחקת מהקרקע כאשר אינם בשימוש.
  • תיקי כבלים: תיקי כבלים ניידים ומעשיים יכולים לאחסן ולהגן על כבלי טעינה במהלך הובלה או כאשר אינם בשימוש. הם שימושיים במיוחד לבעלי PHEV שמשתמשים לעתים קרובות בעמדות טעינה ציבוריות או צריכים לשאת איתם את ציוד הטעינה שלהם.

  כאשר בוחרים בפתרון לניהול כבלים, יש לקחת בחשבון גורמים כגון מקום פנוי, דרישות ניידות והעדפות אישיות. ניהול כבלים נכון לא רק שומר על סביבה נקייה ונטולת עומס אלא גם מאריך את חיי כבלי הטעינה על ידי מזעור נזקים ובלאי פוטנציאליים.

  עלויות ושיקולים

  תמחור כבלי טעינה

  כאשר מדובר בכבלי טעינה עבור רכבי פלאג אין (PHEVs), העלות עשויה להשתנות בהתאם לסוג ואורך הכבל. בדרך כלל, מכונית חשמלית חדשה עשויה להגיע עם שני כבלי טעינה: אחד לטעינה משקע שלושה פינים רגיל וכבל נוסף מסוג 2, הדרוש לשימוש בנקודות טעינה ציבוריות או קופסאות קיר ביתיות. מחירם של כבלים אלו יכול לנוע בסביבות 150 ש"ח ועד 600 ש"ח ומעלה, בהתאם ליצרן ואיכות.

  התקנה

  התקנה של עמדת טעינה ביתית היא שיקול חשוב עבור בעלי PHEV. עלות ההתקנה יכולה להשתנות בהתאם לגורמים כמו תאימות עמדת הטעינה למערכת החשמל הקיימת, צורך בעבודות חשמל נוספות ועבודה מעורבת. בדרך כלל, עלות ההתקנה יכולה להיות בין 1,500 ש"ח ל-6,000 ש"ח, עם פוטנציאל מסוים לתמריצים או מענקים ממשלתיים כדי לקזז את העלות.

  מומלץ להתייעץ עם חשמלאי מוסמך או עם ספק שירותי התקנה כדי להבטיח התקנה תקינה התואמת את חוקי החשמל והתקנות המקומיות.

  תחזוקה

  אחזקה של עמדת טעינה PHEV חיונית להארכת חייה ולהבטחת שימוש יעיל באנרגיה. בעוד שרוב עמדות הטעינה דורשות תחזוקה מינימלית, ייתכן שיהיה צורך בכמה משימות מזדמנות:

  • בדיקה רגילה: בדוק אם יש נזק פיזי לכבלים, לתקעים או ליחידת הטעינה, וטפל בכל בעיה בהקדם.
  • ניקוי: שמור על יחידת הטעינה נקייה מלכלוך, פסולת ולחות. השתמש במטלית רכה כדי לנקות את החלק החיצוני של היחידה ולהבטיח אוורור נאות לביצועים מיטביים.
  • עדכוני תוכנה: עדכני את התוכנה של עמדת הטעינה, אם רלוונטי, לטעינה חלקה וניהול אנרגיה.

  למרות שעלויות התחזוקה נמוכות בדרך כלל, הוצאות מסוימות עשויות להתעורר אם יש צורך בתיקונים או החלפות. חיוני לעקוב אחר הנחיות היצרן כדי למזער את הסבירות להוצאות אלה ולשמור על עמדת הטעינה במצב תקין.

  יקיר מלול

  עורך האתר ופעיל לאיכות הסביבה

  המעבר לכלי רכב חשמליים הוא דרך נפלאה לעזור להפחית זיהום בכדור הארץ. יחד עם זאת לרכבים חשמליים קיים גם יתרון כלכלי מובהק ומשמעותי שבסופו של דבר יעזור לאנשים רבים לחיות טוב ובריא יותר.

  עמדת הטעינה הביתית המהירה ביותר בישראל

  מחיר: 2,390 ₪

  הספק טעינה של עד 22 קילו וואט AC

  אפשרויות שליטה ע"י אפליקציה בעברית

  כבל טעינה מובנה באורך 7 מטר

  תנאי חוץ: אטימה למים ואבק לפי תקן IP65

  כולל התקן זיהוי זליגת זרם DC

  תקן אירופאי CE

   השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

   בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.


   רוצים מידע נוסף? דברו איתנו: 077-804-7288