כבל טעינה לרכב חשמלי תלת פאזי

עולם הרכב החשמלי חווה צמיחה מהירה בשנים האחרונות, ויחד עם הצמיחה מגיע הצורך להבטיח פתרונות טעינה יעילים ומהימנים. לבעלים של רכבים חשמליים תלת פאזיים, בחירת כבל הטעינה המתאים היא קריטית, שכן היא יכולה להשפיע רבות על זמן הטעינה והביצועים הכוללים של הרכב. הבנת סוגי כבלי הטעינה ותאימותם למכוניות חשמליות שונות מאפשרת חווית טעינה חלקה יותר ומבטיחה פונקציונליות מיטבית.

כבל טעינה לרכב חשמלי

מחיר: 1,049 ₪

הספק טעינה של עד 22 קילו וואט AC

 סוג חיבור Type 2

כבל טעינה באורך 5 מטר

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.


  רוצים מידע נוסף? דברו איתנו: 077-804-7288

  כאשר מדובר בטעינת רכב חשמלי תלת פאזי, הכבל הסטנדרטי שיש לחפש הוא כבל טעינה מסוג 2, מצב 3. כבל מסוג זה מאומץ באופן נרחב הן עבור נקודות טעינה ציבוריות והן עבור קופסאות קיר ביתיות. כבל הטעינה מצב 3 מציע טעינה מהירה ויעילה יותר בהשוואה לכבלי מצב 1 ומצב 2, שכעת מיושנים או משמשים רק למטרות חירום.

  רמות טעינה

  טעינה ברמה 1 (איטית)

  טעינה ברמה 1 היא אפשרות הטעינה הבסיסית ביותר עבור רכב חשמלי תלת פאזי. שימוש בשקע חשמלי רגיל עם מתח AC של 120V, טעינה מסוג זה דורשת אורך כבל של לפחות 6 רגל. למרות שהוא נוח בגלל התאימות שלו לשקעים ביתיים רגילים, הוא איטי במידה ניכרת מרמות טעינה אחרות. בדרך כלל לוקח מספר שעות להטעין רכב חשמלי באמצעות טעינה ברמה 1.

  טעינה ברמה 2 (מהירה)

  טעינה ברמה 2 מציעה חווית טעינה מהירה יותר בהשוואה לרמה 1. רמה זו פועלת על מתח של 240V AC, רמה זו מתאימה יותר לקופסאות קיר ביתיות או עמדות טעינה ציבוריות. כדי להכיל את מקורות הכוח הללו, כבלי טעינה ברמה 2 מגיעים באורכים שונים, כאשר הארוכים ביותר הזמינים כיום בארה"ב מגיעים עד 25 רגל. מהירות הטעינה של מערכות רמה 2 מהירה משמעותית מרמה 1, ומצמצמת את זמן הטעינה למספר שעות.

  טעינה ברמה 3 (מהירה)

  לפתרון טעינה מהיר עוד יותר, טעינה ברמה 3 זמינה. רמה מתקדמת זו מחולקת לשתי קטגוריות משנה: טעינה מהירה DC ו-Tesla Supercharging. שתי האפשרויות מספקות זמני טעינה מהירים, ולעתים קרובות ממלאות את רוב קיבולת הסוללה של הרכב החשמלי תוך כשעה. מערכות אלו נמצאות בדרך כלל בעמדות טעינה ציבוריות ייעודיות ובתשתית ייעודית לרכב חשמלי.

  חשוב לציין שרכבים חשמליים מסופקים לרוב עם שני כבלי טעינה שונים: האחד לטעינה משקע שלושה פינים סטנדרטי (טעינה ברמה 1) וכבל מסוג 2 לשימוש עם נקודות טעינה ציבוריות או קופסאות קיר ביתיות ( טעינה ברמה 2). זה מבטיח שלבעלי רכבים חשמליים תהיה הגמישות להטעין את רכביהם בהתאם לצרכים הספציפיים שלהם ולאפשרויות הזמינות בקרבתם.

  מפרט טכני

  דירוג מתח וזרם

  כאשר בוחרים כבל טעינה לרכב חשמלי תלת פאזי, חשוב לקחת בחשבון את דירוגי המתח והזרם. לטעינה מהירה יותר, מומלץ דירוג מתח וזרם גבוהים יותר. בדרך כלל, כבלי טעינה לרכבים חשמליים תלת פאזיים הם בעלי טווח מתח של 200 עד 480 וולט ודירוג זרם בין 16 ל-32 אמפר. זכור לוודא שהכבל שנבחר תואם לרכב החשמלי ולעמדת הטעינה שבה נעשה שימוש.

  סיכות מחבר

  היבט חשוב נוסף שיש לקחת בחשבון בעת בחירת כבל טעינה לרכב חשמלי תלת פאזי הוא סוג פיני המחבר. ישנם סוגים שונים של מחברים זמינים, אך הנפוצים ביותר לטעינה תלת פאזית הם מחברי Type 2. למחבר מסוג 2 יש את הפינים הבאים:

  • קו 1 (L1), קו 2 (L2), קו 3 (L3): פינים אלו אחראים על הובלת זרם חילופין תלת פאזי (AC) לרכב החשמלי.< /li>
  • ניטרלי (N): סיכה זו מאפשרת את נתיב ההחזרה של הזרם.
  • אדמה מגן (PE): פין הארקה המגן מספק הארקה בטיחותית למערכת הטעינה.

  בנוסף, מחבר סוג 2 כולל לרוב שני פיני תקשורת לתקשורת בין הרכב החשמלי לעמדת הטעינה. הסיכות האלה הן:

  • טייס בקרה (CP): סיכה זו מספקת קו תקשורת בין הרכב החשמלי לעמדת הטעינה, ומבטיחה שהטעינה מתחילה ומפסיקה בבטחה.
  • טייס קרבה (PP): סיכת טייס הקרבה מזהה את נוכחותו של כבל הטעינה ויכולה לנעול אותו במקומו במהלך הטעינה.

  על ידי התחשבות בדירוג המתח והזרם, כמו גם בסוג פיני המחברים, בעלי רכבים חשמליים יכולים לבחור את כבל הטעינה המתאים לרכב החשמלי התלת פאזי שלהם, מה שמבטיח חווית טעינה בטוחה ויעילה.

  בחירת הכבל הנכון

  תאימות לרכב החשמלי שלך

  חשוב לבחור כבל טעינה התואם לרכב החשמלי הספציפי. ישנם שני סוגים נפוצים של כבלי טעינה: סוג 1 וסוג 2. כבל הטעינה מסוג 2 הוא התקן הנוכחי, אך חלק מכלי הרכב עדיין משתמשים ב-Type 1. כדי להבטיח התאמה נכונה, בדוק את שקע הטעינה ברכב החשמלי, אשר להיות סוג 1 או סוג 2.

  בנוסף לסוג המחבר, ישנם גורמים חשובים שיש לקחת בחשבון בעת בחירת כבל טעינה לרכב חשמלי תלת פאזי:

  • טעינה חד או תלת פאזית: קבע אם הרכב יכול להתמודד עם טעינה חד או תלת פאזית. כבל טעינה תלת פאזי יספק טעינה מהירה יותר לכלי רכב שתומכים בו.
  • אמפר: כבלי טעינה זמינים באפשרויות של 16 אמפר או 32 אמפר. בדוק את מפרטי הרכב כדי לקבוע את העוצמה שהוא יכול להתמודד עם יעילות טעינה מיטבית.

  אורך כבל

  אורך כבל הטעינה גם משחק תפקיד חיוני בשימושיות. ודא שהכבל ארוך מספיק כדי להגיע ליציאת הטעינה של הרכב בנוחות מעמדת הטעינה או מהשקע. עם זאת, הימנע מבחירה בכבל ארוך מדי, מכיוון שהוא עלול להפוך למסורבל לאחסון ולטיפול. אורכי כבלי הטעינה הנפוצים ביותר הם:

  • 5 מטרים
  • 7.5 מטר
  • 10 מטרים

  בהתאם למצבי החניה והטעינה, בחר אורך כבל המאפשר שימוש בטוח ונוח.

  לסיכום, בעת בחירת כבל טעינה לרכב חשמלי תלת פאזי, קחו בחשבון את התאימות לרכב, את הזרם והסוג המתאימים ואת אורך הכבל האופטימלי. על ידי התחשבות בגורמים אלו, בעל הרכב החשמלי יבטיח חווית טעינה בטוחה ויעילה.

  יקיר מלול

  עורך האתר ופעיל לאיכות הסביבה

  המעבר לכלי רכב חשמליים הוא דרך נפלאה לעזור להפחית זיהום בכדור הארץ. יחד עם זאת לרכבים חשמליים קיים גם יתרון כלכלי מובהק ומשמעותי שבסופו של דבר יעזור לאנשים רבים לחיות טוב ובריא יותר.

  עמדת הטעינה הביתית המהירה ביותר בישראל

  מחיר: 2,390 ₪

  הספק טעינה של עד 22 קילו וואט AC

  אפשרויות שליטה ע"י אפליקציה בעברית

  כבל טעינה מובנה באורך 7 מטר

  תנאי חוץ: אטימה למים ואבק לפי תקן IP65

  כולל התקן זיהוי זליגת זרם DC

  תקן אירופאי CE

   השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

   בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.


   רוצים מידע נוסף? דברו איתנו: 077-804-7288