ככל שרכבים חשמליים ממשיכים לצבור פופולריות ברחבי העולם, הצורך בעמדות טעינה נגישות ויעילות הפך ליותר ויותר חשוב. בבחירת עמדת טעינה לרכב חשמלי, חיוני להבין את הסוגים השונים הנותנים מענה לדגמי רכב שונים. לזמינות עמדות הטעינה יש השפעה משמעותית על אימוץ הרכב החשמלי, ומספקת לנהגים אמצעי אמין ונוח להטעין את המכוניות שלהם.

עמדת הטעינה הביתית המהירה ביותר בישראל

מחיר: 2,390 ₪

הספק טעינה של עד 22 קילו וואט AC

אפשרויות שליטה ע"י אפליקציה בעברית

כבל טעינה מובנה באורך 7 מטר

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.


  רוצים מידע נוסף? דברו איתנו: 077-804-7288

  ישנם שלושה סוגים עיקריים של עמדות טעינה, המזוהות כרמה 1, רמה 2 ורמה 3. כל סוג מציע מהירויות טעינה שונות ותאימות עם דגמי רכב חשמליים שונים. עמדות הטעינה ברמה 1 הן האיטיות ביותר, ובדרך כלל מספקות טעינה מלאה תוך מספר שעות, בעוד שמטענים ברמה 3 יכולים לטעון את הסוללה של הרכב רוב הדרך תוך כשעה בלבד. סטנדרטיזציה של מחברי טעינה הייתה אתגר, כאשר רוב המכוניות משתמשות בתקן הטעינה CCS בעוד שלחריגים בולטים כמו טסלה יש את המחברים הקנייניים שלהם.

  עמדות טעינה לרכב חשמלי

  כאשר מדובר בעמדות טעינה לרכבים חשמליים, ישנן שלוש רמות עיקריות: רמה 1, רמה 2 וטעינה מהירה DC. כל רמה מציעה מהירויות טעינה שונות, והבנת ההבדלים יכולה לעזור לבעלי רכב חשמלי לקבל החלטות מושכלות לגבי טעינת המכוניות שלהם.

  טעינה ברמה 1

  רמה 1 טעינה מתייחסת לטעינת רכב חשמלי באמצעות שקע ביתי רגיל. שיטה זו מספקת בדרך כלל הספק טעינה של כ-2-3 קילוואט, המתורגם למהירות טעינה של כ-6-8 ק"מ של טווח לשעה. למרות שזוהי אפשרות הטעינה האיטית והפחות יעילה, טעינה ברמה 1 היא פשוטה ואינה דורשת ציוד נוסף או התקנה, מה שהופך אותה לאפשרות נגישה עבור אלה שאינם זקוקים לטעינה מהירה.

  • הספק טעינה: 2-3 קילוואט
  • מהירות טעינה: טווח של 6-8 ק"מ לשעה
  • ציוד: שקע ביתי רגיל

  טעינה ברמה 2

  עמדות טעינה ברמה 2 מספקות שיטה מהירה ויעילה יותר לטעינת רכבים חשמליים בהשוואה לרמה 1. עמדות טעינה אלו יכולות לספק הספק בין 3.7 ל-22 קילוואט, מה שמאפשר לכלי רכב חשמליים לצבור טווח של כ-25-30 ק"מ בשעה, בהתאם למפרט הרכב והמטען. סוג זה של עמדת טעינה מתאימה לשימוש בבית, בעבודה או במקומות ציבוריים ובדרך כלל דורשת מעגל ייעודי וציוד טעינה.

  • הספק טעינה: 3.7-22 קילוואט
  • מהירות טעינה: טווח של 25-30 ק"מ לשעה
  • ציוד: ציוד מעגל וטעינה ייעודי

  טעינה מהירה DC

  טעינה מהירה DC, הידועה גם בשם טעינה ברמה 3, מציעה את מהירויות הטעינה המהירות ביותר עבור כלי רכב חשמליים. סוג זה של עמדת טעינה יכולה לספק הספק בין 50 ל-350 קילוואט, בהתאם למטען הספציפי ותאימות הרכב החשמלי. כתוצאה מכך, בעלי רכבים חשמליים יכולים לצבור טווח של עד 250 קילומטרים תוך 30 דקות בלבד. בשל תפוקת הכוח הגבוהה והעלויות הכרוכות בהתקנה ותחזוקה, עמדות טעינה מהירה של DC נמצאות בדרך כלל במקומות ציבוריים, כגון כבישים מהירים או אזורים מסחריים, שבהם בעלי רכב חשמלי עשויים להזדקק לטעינה מהירה בזמן נסיעה.

  • הספק טעינה: 50-350 קילוואט
  • מהירות טעינה: טווח של עד 250 ק"מ ב-30 דקות
  • ציוד: ציוד ותשתית טעינה בהספק גבוה

  עמדות טעינה היברידיות

  רכבי פלאג אין צוברים פופולריות כאפשרות תחבורה ידידותית לסביבה. הם משלבים את היתרונות של מנועים מונעי בנזין ושל מנועים חשמליים, התורמים להפחתת צריכת הדלק ופליטת גזי חממה. בשל מקורות הכוח הכפולים שלהם, לרכבי פלאג אין יש דרישות טעינה ספציפיות כדי להבטיח ביצועים אופטימליים ואריכות ימים.

  ישנם שני סוגים של כלי רכב היברידיים: כלי רכב היברידיים פלאג אין נטענים (PHEVs) וכלי רכב חשמליים היברידיים (HEVs). למכשירי PHEV יש סוללות נטענות שניתן להטעין מציוד טעינה חיצוני, בעוד שמכוניות HEV מסתמכות בעיקר על מנועי הבעירה הפנימית שלהם ובלימה רגנרטיבית כדי לטעון את הסוללות שלהם.

  עמדות טעינה היברידיות מחוברות

  עבור PHEV, יש מגוון אפשרויות טעינה זמינות, החל מטעינה בבית ועד עמדות טעינה ציבוריות. בבית יכולים הבעלים להשתמש בשקע חשמל סטנדרטי 230 וולט התואם את דרישות ישראל. שיטה זו מספקת טעינה איטית, מתאימה ללילה או לתקופות ממושכות שבהן הרכב אינו בשימוש.

  עמדות טעינה ציבוריות מציעות מהירויות טעינה מהירות יותר. הם מחולקים בדרך כלל לשלוש קטגוריות על סמך תפוקת הכוח וזמן הטעינה שלהם:

  • רמה 1: טעינת 120 וולט, הדומה לטעינה ביתית ודורשת מספר שעות לטעינת הסוללה.
  • רמה 2: טעינה של 240 וולט, המספקת טעינה מהירה יותר בהשוואה לרמה 1, בדרך כלל לוקח כמה שעות לטעון את הסוללה.
  • רמה 3: עמדות בעלות עוצמה גבוהה, שיכולות לטעון את הסוללה לרמה משמעותית תוך כשעה.

  חיוני לקחת בחשבון את התאימות של הרכב ואת דרישות הטעינה בעת בחירת עמדת טעינה מתאימה.

  טעינת רכב חשמלי היברידי

  למרות שמכשירי HEV אינם דורשים טעינה חיצונית, חיוני לשמור על תפקודם היעיל ועל אורך חיי הסוללה. על בעלי רכבי רכב להתמקד בלוחות זמנים קבועים של תחזוקה ולאמץ הרגלי נהיגה חסכוניים בדלק, כגון הימנעות מהאצה והאטה מהירה, שימוש שמרני במיזוג אוויר ועמידה במגבלות המהירות.

  יקיר מלול

  עורך האתר ופעיל לאיכות הסביבה

  המעבר לכלי רכב חשמליים הוא דרך נפלאה לעזור להפחית זיהום בכדור הארץ. יחד עם זאת לרכבים חשמליים קיים גם יתרון כלכלי מובהק ומשמעותי שבסופו של דבר יעזור לאנשים רבים לחיות טוב ובריא יותר.

  עמדת הטעינה הביתית המהירה ביותר בישראל

  מחיר: 2,390 ₪

  הספק טעינה של עד 22 קילו וואט AC

  אפשרויות שליטה ע"י אפליקציה בעברית

  כבל טעינה מובנה באורך 7 מטר

  תנאי חוץ: אטימה למים ואבק לפי תקן IP65

  כולל התקן זיהוי זליגת זרם DC

  תקן אירופאי CE

   השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

   בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.


   רוצים מידע נוסף? דברו איתנו: 077-804-7288