כבל טעינה לאיוניק 5

יונדאי Ioniq 5 זכה לתשומת לב בשוק הרכב החשמלי עם תכונות העיצוב והביצועים המרשימים שלו. היבט חשוב אחד בבעלות על רכב חשמלי כמו Ioniq 5 הוא הבנה נכונה כיצד להטעין אותו ביעילות. במאמר זה, נבדוק את דרישות כבלי הטעינה עבור Ioniq 5 וכיצד ניתן להטעין אותו בעמדות טעינה ושקעים שונים.

כבל טעינה לרכב חשמלי

מחיר: 1,049 ₪

הספק טעינה של עד 22 קילו וואט AC

 סוג חיבור Type 2

כבל טעינה באורך 5 מטר

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.


  רוצים מידע נוסף? דברו איתנו: 077-804-7288

  עם ההתקדמות בטכנולוגיית הטעינה, כלי רכב חשמליים הפכו למגוון יותר באפשרויות הטעינה שלהם. ה-Ioniq 5 משתמש בכבל טעינה מסוג Type 2 Mode 3, הנדרש לטעינה בעמדות טעינה ציבוריות ובמטעני קיר בבית או במשרד. בנוסף, הרכב תואם למחבר CCS ליכולות טעינה מהירה. הקפדה על שימוש בציוד הטעינה המתאים כמו עמדות טעינה מומלצות תעזור לייעל את הביצועים של Ioniq 5 ולספק חווית טעינה חלקה לנהג.

  סקירת כבל טעינה Ionic 5

  איוניק 5 הוא רכב חשמלי חדיש שפותח על ידי יונדאי. רכב זה מגיע עם כבל טעינה המאפשר טעינה קלה ונוחה. מערך הטעינה תומך בשיטות טעינה שונות, המאפשר לבעלים להטעין את המכוניות שלהם בבית, בעבודה או תוך כדי תנועה.

  ה-Ionic 5 מגיע עם כבל טעינה נייד של 120 וולט, המתאים לטעינה משקע ביתי סטנדרטי בצפון אמריקה. עבור לקוחות אירופאים, כבל הטעינה עשוי להיות שונה עקב מערכות אספקת החשמל השונות. אפשרות הטעינה הניידת הזו מספקת גמישות ונוחות, מכיוון שניתן להעביר אותה בקלות ולחבר אותה למקורות חשמל שונים.

  חוץ מכבל הטעינה הנייד של 120 וולט, ה-Ionic 5 תומך גם בטעינה ברמה 2 ורמה 3 באמצעות עמדות טעינה ציבוריות ופרטיות. עמדות טעינה ברמה 2 מנצלות מתח גבוה יותר (240 וולט) כדי לספק זמני טעינה מהירים יותר בהשוואה לרמה 1. עמדות טעינה ברמה 3, הידועות גם בשם טעינה מהירה DC, מספקות יכולות טעינה מהירות עוד יותר, ומפחיתות באופן משמעותי את הזמן הדרוש לרכב החשמלי להגיע לטעינה מלאה.

  יונדאי Ionic 5 תומך גם בטכנולוגיית Vehicle-to-Load (V2L). תכונה חדשנית זו מאפשרת לסוללת המכונית לשמש כמקור כוח למכשירים אלקטרוניים שונים, מה שהופך אותה לגיבוי חירום שימושי או לספק כוח נייד לפעילויות חוץ. כדי להשתמש בתכונה זו, יש צורך במתאם V2L תואם, שאולי אינו כלול בחבילת ציוד הטעינה הסטנדרטי.

  תכונות עיקריות שכדאי לקחת בחשבון

  מהירות טעינה

  כשבוחרים כבל טעינה ליונדאי Ioniq 5, חשוב לקחת בחשבון את מהירות הטעינה. ה-Ioniq 5 תואם גם למטענים ברמה 1 וגם למטענים ברמה 2. ניתן לבצע טעינה ברמה 1 באמצעות שקע ביתי רגיל, עם כבל טעינה 120V כלול. עם זאת, שיטה זו מספקת מהירות טעינה איטית יחסית. מצד שני, טעינה ברמה 2 דורשת עמדת טעינה 240V ייעודית או מתאם תואם לזמני טעינה מהירים יותר. טעינה מהירה יותר שימושית במיוחד אם הרכב החשמלי ישמש באופן קבוע לנסיעות ארוכות.

  עמידות

  העמידות של כבל הטעינה היא גורם חיוני נוסף שיש לקחת בחשבון. כבל איכותי יוכל לעמוד בשימוש מתמיד וחשיפה לתנאי מזג אוויר שונים מבלי לפגוע בביצועיו. שקול לבחור כבל עם מחבר יציב, בידוד עבה ונקודות מתח מחוזקות. זה יבטיח שהכבל יישאר אמין ובטוח לשימוש לאורך זמן.

  אורך כבל

  אורך כבל הטעינה הוא קריטי, מכיוון שהוא קובע את טווח ונוחות השימוש. כבל ארוך יותר מציע גמישות רבה יותר בעת חניית ה-Ioniq 5 וחיבורו לעמדת טעינה. עם זאת, היזהר לא לבחור בכבל ארוך מדי, שכן הדבר עלול לגרום להפחתה ביעילות הטעינה ולסכנות בטיחותיות אפשריות. אורך כבל של כ-5 עד 7 מטרים מספיק לרוב עבור רוב מצבי הטעינה.

  תקני בטיחות

  לבסוף, חיוני לוודא שכבל הטעינה עומד בתקני הבטיחות הרלוונטיים. חפש כבלים המוסמכים על ידי ארגונים בינלאומיים מוכרים. אישורים אלה מבטיחים שהכבל עבר בדיקות קפדניות כדי לאשר את הבטיחות, הביצועים והתאימות שלו למערכת הטעינה של יונדאי איוניק 5.

  שיטות עבודה מומלצות לטעינה

  טעינת רכב חשמלי, כגון יונדאי Ioniq 5, מחייבת ביצוע מספר שיטות עבודה מומלצות כדי להבטיח ביצועים מיטביים ואריכות ימים של הסוללה. בחלק זה יודגשו מספר טיפים חיוניים לטעינת ה-Ioniq 5.

  ראשית, חשוב להשתמש בכבל הטעינה המתאים לרכב. יונדאי Ioniq 5 מגיע עם כבל טעינה נייד 120 וולט הכלול ברכישה. כבל טעינה זה ברמה 1 מתאים לשימוש ביתי וניתן לחבר אותו לשקע חשמל רגיל. למרות שיטה זו עשויה להימשך זמן רב יותר להטעין את הרכב, זוהי אפשרות נוחה לטעינת לילה.

  עבור חווית טעינה מהירה יותר, ניתן לטעון את ה-Ioniq 5 באמצעות מטען מהיר של 350 קילוואט DC. כאשר זמין, מטען חזק זה יכול לחדש את הסוללה מ-10% ל-80% תוך 18 דקות בלבד. חיוני לאתר עמדות טעינה מהירה לאורך מסלולים מתוכננים כדי למקסם את הנוחות ולמזער את זמן הטעינה במהלך נסיעות ארוכות.

  בנוסף, חיוני לשמור על בריאות הסוללה על ידי הימנעות מחשיפה לטמפרטורה קיצונית. במזג אוויר חם או קפוא, ייתכן שהסוללה לא נטענת ביעילות ועלולה לסבול מנזק לטווח ארוך. מומלץ לחבר את המטען כאשר רמת הסוללה היא בין 20% ל-80% כדי להבטיח את אורך חייו.

  יתר על כן, יש צורך ליישם נימוסי טעינה נאותים בעת שימוש בעמדות טעינה משותפות. זה כולל:

  • חיבור לרכב רק כאשר יש צורך בטעינה.
  • הסרת כבל הטעינה לאחר שהסוללה טעונה במלואה.
  • תחילה מאפשר גישה לעמדות טעינה לכלי רכב עם רמת סוללה נמוכה.

  לסיכום, שימוש בכבל הטעינה המתאים, איתור עמדות טעינה מהירה, שמירה על בריאות הסוללה באמצעות תנאי טמפרטורה אידיאליים ותירגול נימוסי טעינה נאותים הם גורמי מפתח להבטחת חווית טעינה אופטימלית ליונדאי איוניק 5.

  יקיר מלול

  עורך האתר ופעיל לאיכות הסביבה

  המעבר לכלי רכב חשמליים הוא דרך נפלאה לעזור להפחית זיהום בכדור הארץ. יחד עם זאת לרכבים חשמליים קיים גם יתרון כלכלי מובהק ומשמעותי שבסופו של דבר יעזור לאנשים רבים לחיות טוב ובריא יותר.

  עמדת הטעינה הביתית המהירה ביותר בישראל

  מחיר: 2,390 ₪

  הספק טעינה של עד 22 קילו וואט AC

  אפשרויות שליטה ע"י אפליקציה בעברית

  כבל טעינה מובנה באורך 7 מטר

  תנאי חוץ: אטימה למים ואבק לפי תקן IP65

  כולל התקן זיהוי זליגת זרם DC

  תקן אירופאי CE

   השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

   בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.


   רוצים מידע נוסף? דברו איתנו: 077-804-7288