כבל טעינה לרכב חשמלי חד פאזי

טעינת רכב חשמלי הפכה להיבט חיוני בבעלות על מכונית חשמלית. היכולת להטעין בבית, בעבודה או במקומות ציבוריים היא חיונית עבור בעלי רכב חשמלי. אחד מסוגי כבלי הטעינה הנפוצים ביותר הוא כבל הטעינה חד פאזי לרכב חשמלי. כבל זה מציע פתרון פרקטי ויעיל עבור נהגי רכב חשמלי רבים שדורשים חווית טעינה פשוטה.

כבל טעינה לרכב חשמלי

מחיר: 1,049 ₪

הספק טעינה של עד 22 קילו וואט AC

 סוג חיבור Type 2

כבל טעינה באורך 5 מטר

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.


  רוצים מידע נוסף? דברו איתנו: 077-804-7288

  כבלי טעינה חד פאזיים מיועדים לתאימות עם ספקי כוח ביתיים סטנדרטיים. הם משמשים לרוב בבתים ובעסקים שחסרים להם מערכת חשמל תלת פאזית ייעודית. למרות היותם איטיים יותר ממקביליהם התלת פאזיים, כבלים חד פאזיים נגישים יותר ויכולים להציע מהירויות טעינה משביעות רצון עבור רוב הנהגים.

  בהתחשב בפופולריות המוגברת של כלי רכב חשמליים, חיוני להבין את היתרונות והמגבלות של כבלים חד פאזיים. למרות שהם עשויים שלא לספק את חוויית הטעינה המהירה ביותר, הם מהווים אופציה משתלמת ומעשית עבור מגוון רחב של בעלי רכבים חשמליים.

  בסיסי כבל טעינת רכב חשמלי חד פאזי

  רכיבים ומבנה

  כבל טעינה חד פאזי לרכב חשמלי כולל שלושה מרכיבים עיקריים: חוטי חשמל, ניטרליים וחוטי הארקה. כבלים אלו מעבירים כוח דרך מוליך בודד, כלומר חשמל זורם בכיוון אחד בלבד. סוג זה של טעינה הוא בדרך כלל איטי יותר מאשר טעינה תלת פאזית, כאשר הכוח זורם דרך שלושה מוליכים. עם זאת, טעינה חד פאזית היא לרוב נגישה יותר עבור פתרונות טעינה ביתיים, מכיוון שהיא משתמשת בשקעי החשמל הביתיים הנפוצים יותר.

  המבנה של כבל טעינה חד פאזי כולל בדרך כלל מחבר טעינה לרכב חשמלי בקצה אחד, המתחבר לרכב החשמלי, ותקע בקצה השני, המתחבר למקור החשמל, כגון שקע בקיר או עמדת טעינה.

  סוגי מחברים

  קיימים מספר סוגים של מחברים לכבלי טעינה חד פאזיים לרכב חשמלי. הנפוץ ביותר הוא מחבר סוג 1, שהוא תקן עבור כלי רכב חשמליים מתוצרת ארצות הברית ויפן. מחבר נוסף בשימוש נרחב הוא מחבר Type 2. מחבר זה נמצא בדרך כלל בכלי רכב חשמליים המיוצרים באירופה ולעתים קרובות הוא תואם לנקודות טעינה ציבוריות או לקופסאות קיר ביתיות.

  בבחירת כבל טעינה לרכב חשמלי, חיוני לבחור את סוג המחבר המתאים על סמך יצרן הרכב ונקודת הטעינה המיועדת. זה יבטיח ביצועי טעינה ותאימות מיטביים. כמו כן, מומלץ לבדוק את קצב הטעינה של הרכב, מכיוון שהוא עשוי להיות שונה בין דגמי הרכב החשמלי ועלול להשפיע על זמן הטעינה בעת שימוש בכבל טעינה חד פאזי.

  רמות טעינה

  בחלק זה יידונו מספר רמות טעינה עבור כלי רכב חשמליים. רמות אלו חיוניות להבנה כיצד ניתן להטעין כלי רכב חשמליים וההבדלים בזמני הטעינה ביניהם.

  טעינה ברמה 1

  טעינה ברמה 1 מתייחסת לשימוש בשקע ביתי רגיל של 120V כמקור טעינה. שיטה זו היא האופציה האיטית והנגישה ביותר עבור בעלי רכב חשמלי, שכן היא אינה דורשת ציוד מיוחד. עם זאת, טעינה ברמה 1 בדרך כלל לוקחת הרבה יותר זמן כדי להטעין רכב חשמלי, כאשר זמני הטעינה נעים לרוב בין 12 ל-24 שעות לטעינה מלאה, בהתאם לקיבולת הסוללה של הרכב.

  יתרונות:

  • אין צורך בציוד מיוחד
  • יכול להטעין בבית באמצעות שקע סטנדרטי

  חסרונות:

  • זמן טעינה איטי

  טעינה ברמה 2

  מצד שני, טעינה ברמה 2 כרוכה בשימוש בעמדת טעינה של 240V, המספקת זמני טעינה מהירים יותר מאשר טעינה ברמה 1. שיטה זו נפוצה יותר בעמדות טעינה ציבוריות וניתן להתקין אותה גם בבתים, בתנאי שיש גישה למתח חשמלי תלת פאזי. זמן הטעינה לטעינה ברמה 2 נע בדרך כלל בין 4 ל-6 שעות לטעינה מלאה, בהתאם לקיבולת הסוללה של הרכב החשמלי ולתפוקת הכוח של עמדת הטעינה.

  יתרונות:

  • זמן טעינה מהיר יותר
  • ניתן להתקין בבית או למצוא בעמדות ציבוריות

  חסרונות:

  • דורש ציוד מיוחד
  • צריך גישה למתח חשמלי תלת פאזי

  תכונות בטיחות

  הגנה מפני עומס יתר

  בטיחות היא בראש סדר העדיפויות בעת טעינת רכב חשמלי. מאפיין בטיחות חיוני אחד המשולב בכבלי טעינה חד פאזיים הוא הגנת עומס יתר. תכונה זו מנטרת את זרימת הזרם במהלך הטעינה ומונעת מהרכב החשמלי לשאוב כוח עודף, מה שעלול להוביל להתחממות יתר או למצבים מסוכנים אחרים. לדוגמה, ניתן לשלב התקן זרם שייר עם יחידת הטעינה, אשר מכבה את החשמל אם מתגלה תקלה, ומסייעת במניעת סיכוני שריפה.

  עמידות במזג אוויר

  תכונת בטיחות חיונית נוספת שנמצאת בכבלי טעינה חד פאזיים לרכב חשמלי היא תכונותיהם העמידות בפני מזג אוויר. כבלים אלה מתוכננים לעמוד בתנאי חוץ, כגון גשם, שלג או טמפרטורות קיצוניות. כבלי טעינה איכותיים בדרך כלל בעלי דירוג הגנת Ingress (IP) המסמל את עמידותם בפני חלקיקים מוצקים וחדירת נוזלים. דירוג IP גבוה מצביע על הגנה טובה יותר מפני תנאי מזג אוויר קשים במהלך טעינה חיצונית.

  לסיכום, כבלי טעינה חד פאזיים לרכב חשמלי מגיעים עם תכונות בטיחות חיוניות, כגון הגנה מפני עומס יתר ועמידות בפני מזג אוויר, מה שמבטיח חווית טעינה בטוחה ואמינה.

  יקיר מלול

  עורך האתר ופעיל לאיכות הסביבה

  המעבר לכלי רכב חשמליים הוא דרך נפלאה לעזור להפחית זיהום בכדור הארץ. יחד עם זאת לרכבים חשמליים קיים גם יתרון כלכלי מובהק ומשמעותי שבסופו של דבר יעזור לאנשים רבים לחיות טוב ובריא יותר.

  עמדת הטעינה הביתית המהירה ביותר בישראל

  מחיר: 2,390 ₪

  הספק טעינה של עד 22 קילו וואט AC

  אפשרויות שליטה ע"י אפליקציה בעברית

  כבל טעינה מובנה באורך 7 מטר

  תנאי חוץ: אטימה למים ואבק לפי תקן IP65

  כולל התקן זיהוי זליגת זרם DC

  תקן אירופאי CE

   השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

   בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.


   רוצים מידע נוסף? דברו איתנו: 077-804-7288