עמדת טעינה מהירה לרכב חשמלי

הפופולריות הגוברת של כלי רכב חשמליים הובילה לביקוש משמעותי לעמדות טעינה מהירה. עמדות אלו חיוניות כדי לטפל בחששות של חרדת טווח, ומאפשרות לנהגי רכב חשמלי להיטען במהירות ולהמשיך בנסיעותיהם עם הפרעה מינימלית. ברחבי המדינה, כמעט 54,000 עמדות טעינה מהירה זמינות לציבור כבר פועלות, כאשר רובן ממוקמות לאורך החופים.

עמדת הטעינה הביתית המהירה ביותר בישראל

מחיר: 2,390 ₪

הספק טעינה של עד 22 קילו וואט AC

אפשרויות שליטה ע"י אפליקציה בעברית

כבל טעינה מובנה באורך 7 מטר

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.


  רוצים מידע נוסף? דברו איתנו: 077-804-7288

  לעמדות טעינה מהירה יש שלושה סוגי יציאות עיקריים: CHAdeMO, CCS וטסלה. זה חיוני לבעלי רכב חשמלי לדעת איזה מחבר תואם לרכב שלהם לפני שהם מנסים לטעון. מספר עמדות הטעינה הללו גדל בהתמדה, במטרה לספק למשתמשי רכב חשמלי חווית נהיגה חלקה.

  סוגי עמדות טעינה מהירה

  טעינה ברמה 2

  עמדות טעינה ברמה 2 מספקות חשמל במתח גבוה יותר מאשר שקעים ביתיים רגילים. מטענים אלו מספקים בדרך כלל בין 7.2 ל-19.2 קילוואט, מה שמפחית משמעותית את הזמן שלוקח להטעין רכב חשמלי בהשוואה לטעינה בבית. בעלי רכבים חשמליים יכולים בדרך כלל להשלים טעינה מלאה תוך 4 עד 6 שעות עם מטענים ברמה 2, בהתאם לקיבולת הסוללה. עמדות אלו נמצאות בדרך כלל באזורים ציבוריים כגון מרכזי קניות, חניונים ומקומות עבודה.

  חלק מהתכונות של עמדות טעינה ברמה 2 כוללות:

  • מתח: 240V AC
  • הספק: 7.2-19.2 קילוואט
  • זמן טעינה: 4-6 שעות (תלוי בקיבולת הסוללה)

  טעינה מהירה DC

  עמדות טעינה מהירה של DC, הידועות גם בשם עמדות טעינה של זרם ישר (DC), מיועדות לטעינה מהירה ויעילה של כלי רכב חשמליים. מטענים אלה יכולים לספק כוח במתח גבוה בהרבה ממטענים ברמה 2, בדרך כלל בין 50 ל-150 קילוואט. כתוצאה מכך, בעלי רכב חשמלי יכולים לצפות להגיע לטעינה של עד 80% תוך 20 עד 50 דקות בלבד, תלוי בדגם הרכב ובקיבולת הסוללה.

  קיימים מספר סוגים של מחברי טעינה מהירה DC, כשהנפוץ ביותר הוא:

  • CHAdeMO: מחבר זה נמצא בשימוש על ידי יצרני רכב חשמליים יפניים כגון ניסאן ומיצובישי.
  • CCS (מערכת טעינה משולבת): פותחה על ידי יצרניות רכב אירופאיות ואמריקאיות, CCS הופך לסטנדרט עבור כלי רכב חשמליים באירופה ובצפון אמריקה.
  • Tesla Supercharger: בלעדי לרכבי טסלה, מטענים אלה מציעים טעינה מהירה בעמדות הטעינה הקנייניות של טסלה.

  תכונות עיקריות של עמדות טעינה מהירה של DC:

  • מתח: 480V DC ומעלה
  • הספק: 50-150 קילוואט
  • זמן טעינה: 20-50 דקות (עד 80% טעינה)

  תשתית עמדות טעינה

  בחירת אתר

  זיהוי מיקומים מתאימים הוא חיוני עבור עמדות טעינה מהירה לרכבים חשמליים. מיקומים אידיאליים צריכים להיות נגישים בקלות, בעלי דרישה חזקה לטעינת רכב חשמלי, ולהחזיק בתשתית הכרחית כדי לתמוך בכך. גורמים מרכזיים לבחירת אתר כוללים קרבה לכבישים מהירים, אזורי מסחר, שכונות מגורים ומוקדי תחבורה ציבורית.

  חלוקת חשמל

  מערכת חלוקת החשמל עבור עמדות טעינה מהירה צריכה לספק ביעילות רמות גבוהות של חשמל עבור הפעלות טעינה מהירה. זה כולל שדרוג רשתות חשמל קיימות או התקנת רשתות חדשות לתמיכה במטענים בעלי הספק גבוה, בדרך כלל עד 350 קילוואט. בנוסף, התכנון וההתקנה של עמדות טעינה מהירה חייבים לקחת בחשבון את קיבולת תשתית החשמל המקומית כדי להבטיח יציבות רשת ולהימנע מעומס יתר.

  בטיחות ותקנים

  אישורים

  עבור עמדות הטעינה המהירה של כלי רכב חשמליים, בטיחות ועמידה בסטנדרטים הם קריטיים. מרכיב חשוב באמצעי בטיחות אלו הוא קבלת אישורים מארגונים מוכרים. זה מבטיח שהמכשירים האחראים על אספקת החשמל לכלי רכב חשמליים בנויים היטב, אמינים ועומדים בתקנות המקומיות.

  במקרים רבים, עמדות טעינה מהירה צריכות לעמוד בתקנים הלאומיים והבינלאומיים כאחד.הקפדה על אישורים אלו מיטיבה הן עם חברות עמדות הטעינה והן למשתמשי הרכב החשמלי, שכן היא מבטיחה תהליך טעינה בטוח ויעיל.

  מנגנוני הגנה

  עמדות טעינה מהירה גם צריכות לשלב מנגנוני הגנה שונים כדי להבטיח בטיחות במהלך תהליך הטעינה. כמה מנגנוני הגנה נפוצים עשויים לכלול:

  • הגנה מפני זרם יתר: תכונה זו מונעת זרימת זרם מוגזמת שעלולה לגרום נזק לציוד הטעינה, לכבלים או לסוללת הרכב.
  • הגנה תרמית: ניטור הטמפרטורה של רכיבי הטעינה מבטיח שהם לא יתחממו יתר על המידה במהלך תהליך הטעינה, ומפחית את הסיכון לשריפה או לכשל בציוד.
  • ניטור תקלות קרקע: מנגנון זה מזהה סכנות אפשריות להתחשמלות ומנתק את אספקת החשמל כדי למנוע נזק למשתמשים או נזק לעמדת הטעינה ולרכב.
  • מערכת ניהול סוללות (BMS) אבטחת סייבר: היבט זה חיוני להגנה על תקשורת טעינה קווית ואלחוטית מפני איומי סייבר פוטנציאליים, מניעת גישה לא מורשית לרכב או לתשתית הטעינה.

  יישום אמצעי הגנה אלה מבטיח חווית טעינה בטוחה ואמינה עבור משתמשי רכב חשמלי. ככל שייכנסו יותר רכבים חשמליים לשוק, הביקוש לצמיחת עמדות טעינה מהירות והשקעה בבטיחות ובעמידה בתקנים ימשיכו להיות חיוניים בקידום אימוץ נרחב של כלי רכב חשמליים מבלי לפגוע ברווחת המשתמשים או בשלמות התשתית המתפתחת. .

  יקיר מלול

  עורך האתר ופעיל לאיכות הסביבה

  המעבר לכלי רכב חשמליים הוא דרך נפלאה לעזור להפחית זיהום בכדור הארץ. יחד עם זאת לרכבים חשמליים קיים גם יתרון כלכלי מובהק ומשמעותי שבסופו של דבר יעזור לאנשים רבים לחיות טוב ובריא יותר.

  עמדת הטעינה הביתית המהירה ביותר בישראל

  מחיר: 2,390 ₪

  הספק טעינה של עד 22 קילו וואט AC

  אפשרויות שליטה ע"י אפליקציה בעברית

  כבל טעינה מובנה באורך 7 מטר

  תנאי חוץ: אטימה למים ואבק לפי תקן IP65

  כולל התקן זיהוי זליגת זרם DC

  תקן אירופאי CE

   השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

   בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.


   רוצים מידע נוסף? דברו איתנו: 077-804-7288