עמדת טעינה לסיטרואן

ככל ששוק הרכב החשמלי ממשיך לצמוח, סיטרואן סוללת את הדרך עם מערך הדגמים הידידותיים לסביבה שלה, כגון סיטרואן ברלינגו אלקטריק וסיטרואן C-Zero. כדי לתמוך בכלי רכב אלו, חיוני שלבעלים תהיה גישה לעמדות טעינה מתאימות. כבעלים של סיטרואן בישראל, חיוני להיות מודע לאפשרויות עמדות הטעינה הזמינות ולגורמים המרכזיים שיש לקחת בחשבון בעת בחירת האפשרות המתאימה לצרכים ספציפיים.

עמדת הטעינה הביתית המהירה ביותר בישראל

מחיר: 2,390 ₪

הספק טעינה של עד 22 קילו וואט AC

אפשרויות שליטה ע"י אפליקציה בעברית

כבל טעינה מובנה באורך 7 מטר

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.


  רוצים מידע נוסף? דברו איתנו: 077-804-7288

  עמדות טעינה לרכבים חשמליים של סיטרואן מגיעות במגוון דגמים, המציעות יכולות ותכונות טעינה שונות. בהתאם לדגמי רכב ספציפיים, עמדות הטעינה יכולות להשתנות בהספק, החל מ-3 קילוואט עד 22 קילוואט עבור מטענים יעד, ועד 50 קילוואט עבור מטענים מהירים. חשוב לבחור עמדת טעינה המספקת את תפוקת הכוח המתאימה כדי להבטיח זמני טעינה יעילים ולהאריך את תוחלת החיים של מצבר הרכב.

  סוגי עמדות טעינה עבור סיטרואן

  טעינה ביתית

  בעלי רכבים חשמליים של סיטרואן בוחרים לעתים קרובות בפתרון טעינה ביתי. ניתן להתקין יחידת טעינה מסוג זה בבית הבעלים, מה שמספק דרך נוחה להטעין את הרכב החשמלי בן לילה. עמדות טעינה ביתיות משתמשות בדרך כלל בשקע מסוג 2, שהוא המחבר הסטנדרטי עבור רוב כלי הרכב החשמליים באירופה, כולל סיטרואן. כמה אפשרויות נפוצות לטעינה ביתית כוללות:

  • כבלים לטעינה: כבלים אלו מחברים את הרכב החשמלי לשקע חשמל רגיל. הם מציעים פתרון זול יותר, אם כי זמני הטעינה עשויים להיות ארוכים יותר בהשוואה לעמדות טעינה ייעודיות.
  • עמדת טעינה צמודת קיר: עמדת טעינה צמודת קיר היא עמדת טעינה מתקדמת המספקת טעינה מהירה יותר בהשוואה לכבלי טעינה. יחידות אלה מותקנות בדרך כלל במוסכים או באזורי חניה ייעודיים אחרים בבית המגורים של בעל הבית.

  טעינה ציבורית

  עמדות טעינה ציבוריות חיוניות לבעלי רכבים חשמליים שצריכים להיטען מחדש תוך כדי תנועה. עמדות אלו ניתן למצוא במקומות כמו מרכזי קניות, חניונים ועמדות שירות. עבור רכבים חשמליים של סיטרואן, הם ישתמשו לעתים קרובות במחבר מסוג 2, התואם לרוב עמדות הטעינה הציבוריות. הכרחי שיהיה כבל טעינה תואם למחברים מסוג 2 בעת שימוש בעמדות טעינה ציבוריות כדי להבטיח טעינה מוצלחת.

  טעינה מהירה

  עמדות טעינה מהירה הן עמדות טעינה ציבוריות מיוחדות המספקות טעינה מהירה לכלי רכב חשמליים. עמדות אלו יכולות לטעון את הסוללה של סיטרואן הרבה יותר מהר מפתרונות טעינה ציבוריים או ביתיים סטנדרטיים, מה שהופך אותם לאידיאליים עבור נסיעות למרחקים ארוכים או מצבי טעינה חירום. עמדות טעינה מהירה משתמשות בדרך כלל במחבר CHAdeMO או Combined Charging System (CCS), התואם לרוב כלי הרכב החשמליים של סיטרואן, כולל סיטרואן C-Zero ו-e-C4.

  מחברי טעינה תואמים

  רכבים חשמליים של סיטרואן יכולים לעשות שימוש בשני סוגים עיקריים של מחברי טעינה: סוג 1 וסוג 2. מחברים אלה תוכננו במיוחד להטענת רכבים חשמליים של סיטרואן, כולל דגמים היברידיים ודגמי פלאג-אין היברידיים.

  כבלי טעינה מסוג 1 משתמשים בתצורה של 5 פינים ובדרך כלל מדורגים עד 16A (אמפר), מה שמתורגם להספק טעינה מרבי של 3.7kW. כבלים אלה תואמים ליחידות טעינה ביתיות ומשרדיות, כמו גם עמדות טעינה ציבוריות שנמצאות בעמדות שירות ובמקומות אחרים.

  כבלי טעינה מסוג 2, לעומת זאת, השתמשו בתצורה של 7 פינים. סוג מחבר זה יכול להכיל טעינה חד פאזית וגם תלת פאזית. טעינה חד פאזית מדורגת עד 32A, המספקת הספק טעינה מרבי של 7.4kW, בעוד טעינה תלת פאזית יכולה להגיע עד 63A, ומעניקה הספק טעינה של 22kW.

  לאפשרויות טעינה מהירה יותר, רכבים חשמליים של סיטרואן יכולים לעשות שימוש במחברי CCS (Combined Charging System) או CHAdeMO, המאפשרים טעינה מהירה DC. מערכות הטעינה המהירה הללו יכולות להפחית משמעותית את זמני הטעינה, בהתאם לדגם הרכב החשמלי וליכולות עמדת הטעינה.

  כאשר בוחרים עמדת טעינה לרכב חשמלי סיטרואן, חיוני לקחת בחשבון את הזמינות והתאימות של מחבר הטעינה. ככלל, רוב עמדות הטעינה הציבוריות בישראל מצוידות במחברים מסוג 2, אך תמיד מומלץ לבדוק האם העמדה הספציפית מציעה גם אפשרויות טעינה מהירה עם מחברי CCS או CHAdeMO.

  התקנה ותחזוקה

  התקנה למגורים

  כאשר מתקינים עמדת טעינה לרכב חשמלי סיטרואן בבית מגורים, השלב הראשון הוא לקבוע את סוג עמדת הטעינה המתאימה. רוב המתקנים למגורים משתמשים בדרך כלל בעמדות טעינה ברמה 2, הדורשות מקור מתח של 240 וולט. חיוני להתייעץ עם חשמלאי כדי להעריך את הקיבולת החשמלית של בית המגורים ולוודא אם יש צורך בשדרוגים.

  לאחר מכן, קביעת מיקום ההתקנה צריכה לתת עדיפות לנוחות, בטיחות וקלות שימוש עבור בעל הרכב החשמלי. באופן אידיאלי, עמדת הטעינה צריכה להיות מותקנת ליד אזור החניה של הרכב עם גישה נוחה למטען.

  לאחר ההתקנה, נדרשות תחזוקה שוטפת ובדיקה כדי להבטיח את פעולתה החלקה של עמדת הטעינה. זה עשוי לכלול ניקוי המחבר והכבל, בדיקת בלאי ועדכון תוכנת העמדה אם רלוונטי.

  התקנה מסחרית

  להתקנת עמדת טעינה במקומות מסחריים, יש צורך בתהליך תכנון מפורט יותר. זה כרוך בהערכת הקיבולת החשמלית של העסק או הנכס כדי להכיל מספר עמדות טעינה ברמה 2 או 3. שיתוף פעולה עם חשמלאי וספקי שירות אפשריים הוא חיוני בשלב זה.

  מיקום ההתקנה אמור לספק גישה נוחה לבעלי רכב חשמלי תוך מזעור כל הפרעה פוטנציאלית לפעילות השוטפת של העסק. ניתן ליישם שילוט הולם ומקומות חניה ייעודיים כדי להקל על השימוש הנכון.

  עבור תחזוקה שוטפת, ספקי עמדות טעינה מסחריים מציעים בדרך כלל שירותים המכסים בעיות פוטנציאליות ומבטיחים תיקונים בזמן. שירותים אלו עשויים לכלול תחזוקה מונעת, טכנאים ייעודיים לתגובה מהירה לתביעות אחריות, ויכולות ניהול נכסים ותחזוקה חזויה. איסוף וניתוח נתונים רגילים יכולים לסייע באופטימיזציה של תשתית הטעינה ובחיזוי כאשר יש צורך בשדרוגים.

  YouTube video

  חידושים עתידיים

  עתיד תשתית הטעינה לרכבים חשמליים של סיטרואן משתנה במהירות כדי להסתגל לביקוש הגובר ולהתקדמות הטכנולוגית. עמדות הטעינה צפויות לא רק להפוך לנפוצות יותר באזורים עירוניים אלא גם להיות מעוצבות עם אסתטיקה משופרת וממשקים ידידותיים למשתמש.

  מגמה מרכזית אחת שאמורה להשפיע על נוף הטעינה היא המעבר לאפשרויות טעינה מהירות יותר. בעוד שלרוב המטענים כיום יש הספק מתחת ל-22 קילוואט (kW), הפופולריות של מטענים מהירים (22kW עד 149kW) ומטענים בעלי הספק גבוה (יותר מ-149kW) צפויה לגדול.

  התפתחות נוספת במערכת האקולוגית הטעינה מגיעה מהשילוב של מקורות אנרגיה מתחדשים. ככל שהחששות לגבי ההשפעה הסביבתית של צריכת האנרגיה עולות, עמדות הטעינה משלבות יותר ויותר פאנלים סולאריים וטכנולוגיות בנות קיימא אחרות כדי להפחית את טביעת הרגל הפחמנית של תדלוק כלי רכב חשמליים.

  בנוסף להתפשטות המטענים המהירים והשימוש באנרגיה מתחדשת, העתיד צופן להרחבת עמדות הטעינה הציבוריות במקומות שונים, לרבות בתים, מקומות עבודה, אתרי קמעונאות ומחסני ציי רכב. פריסה רחבת היקף זו נועדה להפוך את טעינת הרכב החשמלי לנוחה יותר עבור המשתמשים ולעודד אימוץ של כלי רכב חשמליים.

  יקיר מלול

  עורך האתר ופעיל לאיכות הסביבה

  המעבר לכלי רכב חשמליים הוא דרך נפלאה לעזור להפחית זיהום בכדור הארץ. יחד עם זאת לרכבים חשמליים קיים גם יתרון כלכלי מובהק ומשמעותי שבסופו של דבר יעזור לאנשים רבים לחיות טוב ובריא יותר.

  עמדת הטעינה הביתית המהירה ביותר בישראל

  מחיר: 2,390 ₪

  הספק טעינה של עד 22 קילו וואט AC

  אפשרויות שליטה ע"י אפליקציה בעברית

  כבל טעינה מובנה באורך 7 מטר

  תנאי חוץ: אטימה למים ואבק לפי תקן IP65

  כולל התקן זיהוי זליגת זרם DC

  תקן אירופאי CE

   השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

   בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.


   רוצים מידע נוסף? דברו איתנו: 077-804-7288