טעינת רכב חשמלי בעמדת טעינה ציבורית

טעינת רכב חשמלי בעמדת טעינה ציבורית הפכה חשובה יותר ככל שיותר אנשים מאמצים אמצעי תחבורה בר-קיימא זה. עמדות הטעינה ציבוריות מציעות נוחות ונגישות לבעלי רכבים חשמליים, מה שמקל עליהם להטעין את רכבם כשהם מחוץ לבית. ככל שמספר כלי הרכב החשמליים על הכביש גדל, כך גדל הצורך ברשת יעילה ונרחבת של עמדות טעינה ציבוריות.

עמדת הטעינה הביתית המהירה ביותר בישראל

מחיר: 2,390 ₪

הספק טעינה של עד 22 קילו וואט AC

אפשרויות שליטה ע"י אפליקציה בעברית

כבל טעינה מובנה באורך 7 מטר

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.


  רוצים מידע נוסף? דברו איתנו: 077-804-7288

  קיימים סוגים שונים של מחברים המשמשים לטעינת רכבים חשמליים. מטענים אלה נמצאים בדרך כלל בעמדות טעינה ציבוריות, מה שמאפשר שיטה סטנדרטית של טעינה עבור כל כלי הרכב החשמליים. הבנת הסוגים השונים של מחברי הטעינה וכיצד הם פועלים מקלה על המשתמשים להטעין במהירות את כלי הרכב שלהם בעמדות ציבוריות.

  סוגי עמדות טעינה ציבוריות

  כאשר טוענים רכב חשמלי בעמדת טעינה ציבורית, ישנם שלושה סוגים עיקריים של עמדות שכדאי לשים לב אליהם. חלק זה יסקור עמדות טעינה מהירה ברמה 1, רמה 2 ו-DC, ויספק הבנה של ההבדלים והיתרונות של כל סוג.

  רמה 1

  עמדות טעינה ברמה 1 משתמשות בשקעים ביתיים סטנדרטיים שנמצאים ברוב המדינות, כולל ישראל. עמדות אלו מספקות בדרך כלל קצב טעינה של 2-5 ק"מ לשעה, מה שהופך אותן למתאימות לטעינת לילה או לסילוק הסוללה במהלך עצירות קצרות. חשוב לזכור:

  • הספק טעינה: עד 1.9 קילוואט
  • זמן טעינה: איטי, בדרך כלל לוקח מספר שעות
  • סוג מחבר: SAE J1772

  רמה 2

  עמדות טעינה ברמה 2 הן חזקות יותר מעמדות ברמה 1, ומציעות מהירויות טעינה מהירות יותר. עמדות אלו ניתן למצוא במקומות ציבוריים שונים כגון מרכזי קניות, חניונים ומקומות עבודה. תכונות עיקריות של עמדות טעינה ברמה 2 כוללות:

  • הספק טעינה: 3.7 קילוואט עד 22 קילוואט
  • זמן טעינה: בינוני, בדרך כלל לוקח מספר שעות לטעינה מלאה
  • סוג מחבר: SAE J1772, תואם לרוב כלי הרכב החשמליים

  טעינה מהירה DC

  עמדות טעינה מהירה של DC, הידועות גם בשם עמדות רמה 3, מספקות את פתרון הטעינה המהיר ביותר לרכבים חשמליים. עמדות אלו נמצאות בדרך כלל לאורך כבישים מהירים ובאזורים עם תעבורה גבוהה של כלי רכב חשמליים, עמדות אלו יכולות להטעין את הסוללה של הרכב עד קיבולת של עד 80% תוך כ-30 דקות. כמה עובדות על עמדות טעינה מהירה של DC הן:

  • הספק טעינה: 50 קילוואט עד 350 קילוואט
  • זמן טעינה: מהיר, לרוב 20-60 דקות לטעינה של 80%
  • סוגי מחברים: CHAdeMO, CCS ו-Tesla Superchargers

  שימוש בעמדות טעינה

  תאימות מחבר

  בעת טעינת רכב חשמלי בעמדת טעינה ציבורית, חיוני להבטיח תאימות בין יציאת הטעינה של הרכב למחבר של עמדת הטעינה. רכבים חשמליים שונים משתמשים בסוגים שונים של מחברי טעינה, ויש חשיבות מכרעת לדעת איזה מחבר מתאים לרכב. במקרים מסוימים, ייתכן שיהיה צורך במתאם כדי לחבר את הרכב לעמדת הטעינה.

  זמן טעינה

  הזמן הדרוש לטעינת רכב חשמלי בעמדת טעינה ציבורית משתנה בהתאם לגורמים רבים, כגון קיבולת הסוללה של הרכב, תפוקת הכוח של המטען ואחוז הסוללה הנותר. באופן כללי, ישנם שני סוגים של עמדות טעינה ציבוריות: רמה 2 וטעינה מהירה DC (DCFC).

  • עמדות טעינה ברמה 2 הן נפוצות ומספקות חשמל בדרך כלל בין 3.6 קילוואט ל-22 קילוואט, בהתאם למפרטי העמדה. זמן הטעינה בעמדת רמה 2 נע בין 4 ל-10 שעות לטעינה מלאה, בהתאם לקיבולת הסוללה של הרכב ולתפוקת הכוח של עמדת הטעינה.
  • DCFCs מציעים זמני טעינה מהירים יותר באופן משמעותי, ולעתים קרובות מטעינים מחדש את הסוללה של רכב חשמלי ל-80% תוך כ-30 דקות או פחות. עם זאת, עמדות אלה יקרות יותר לשימוש, והתאימות מוגבלת לדגמי רכב ספציפיים המצוידים בקצבי טעינה גבוהים.

  זה חיוני לנהגים להעריך את הזמן הדרוש לטעינה בעמדות ציבוריות כדי לתכנן את לוחות הזמנים שלהם בהתאם. שקול תמיד את סוג המטען הזמין ואת התאימות של הרכב כדי להבטיח חווית טעינה חלקה ויעילה.

  התנהלות בטעינה ציבורית

  טעינת רכב חשמלי בעמדת טעינה ציבורית כרוכה בשמירה על כללי נימוס מסוימים. זה מבטיח חוויה חלקה ויעילה לכל המשתמשים. הקפדה על הנחיות אלו יכולה לסייע בקידום סביבה חיובית בתוך קהילת הרכב החשמלי.

  ראשית, בעת טעינה בעמדה ציבורית, חנה רק במקומות הטעינה ייעודיים לרכב חשמלי תוך כדי טעינה אקטיבית של הרכב. זה עוזר למנוע מכלי רכב שאינם נטענים לתפוס מקומות שמורים ומאפשר לנהגים אחרים לגשת לעמדה ביתר קלות.

  שנית, מעקב אחר התקדמות הטעינה חיוני, במיוחד אם משאירים את הרכב ללא השגחה במהלך התהליך. השתמש ביישומים זמינים לנייד, כגון אפליקציית EVgo, כדי להישאר מעודכן לגבי מצב הטעינה. זה יעזור לנהגים לחזור לרכב שלהם מיד לאחר השלמת הטעינה ולפנות מקום לאחרים הממתינים.

  שלישית, הבנת סוגי המטענים הזמינים בעמדה יכולה לעשות את ההבדל. יש להשתמש במטענים מהירים לטעינה מהירה יותר, בעוד שמטענים ברמה 2 הם אידיאליים עבור אלה שמתכננים לבלות יותר זמן באזור. כאשר הסוללה מגיעה ל-80% מהקיבולת שלה, מומלץ לעבור למטען ברמה 2 כדי לפנות מקום לאחרים הזקוקים לטעינה מהירה יותר.

  בנוסף, הימנע מניתוק כלי רכב אחרים ללא רשות הבעלים. אם נראה שרכב חשמלי טעון במלואו, אך הבעלים אינו בסביבה, אל תנתק אותו. נהגים צריכים לכבד את תהליך הטעינה ולאפשר לאחרים להשלים את פגישות הטעינה שלהם ללא הפרעה.

  יקיר מלול

  עורך האתר ופעיל לאיכות הסביבה

  המעבר לכלי רכב חשמליים הוא דרך נפלאה לעזור להפחית זיהום בכדור הארץ. יחד עם זאת לרכבים חשמליים קיים גם יתרון כלכלי מובהק ומשמעותי שבסופו של דבר יעזור לאנשים רבים לחיות טוב ובריא יותר.

  עמדת הטעינה הביתית המהירה ביותר בישראל

  מחיר: 2,390 ₪

  הספק טעינה של עד 22 קילו וואט AC

  אפשרויות שליטה ע"י אפליקציה בעברית

  כבל טעינה מובנה באורך 7 מטר

  תנאי חוץ: אטימה למים ואבק לפי תקן IP65

  כולל התקן זיהוי זליגת זרם DC

  תקן אירופאי CE

   השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

   בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.


   רוצים מידע נוסף? דברו איתנו: 077-804-7288