הטענה של רכב פלאג אין

עולם התחבורה עובר שינוי משמעותי כאשר כלי רכב חשמליים ממשיכים לצבור פופולריות. מכוניות ידידותיות לסביבה אלו מציעות יתרונות רבים, כולל הפחתת פליטות ועלויות תפעול נמוכות יותר. היבט מרכזי אחד בבעלות על רכב חשמלי הוא ההבנה כיצד להטעין אותו ביעילות.

עמדת הטעינה הביתית המהירה ביותר בישראל

מחיר: 2,390 ₪

הספק טעינה של עד 22 קילו וואט AC

אפשרויות שליטה ע"י אפליקציה בעברית

כבל טעינה מובנה באורך 7 מטר

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.


  רוצים מידע נוסף? דברו איתנו: 077-804-7288

  טעינת רכב פלאג-אין כרוכה בשימוש בסוגים שונים של עמדות טעינה המיועדות לתת מענה לצרכים הספציפיים של נהגי רכב חשמלי. האפשרויות נעות בין שקעי 120V איטיים יחסית לטעינת לילה בבית לשקעים מהירים יותר של 240V ברמה 2 המספקים יותר קילומטרים של טווח לשעה. שיטת הטעינה המהירה ביותר נמצאת תחת רמה 3, הידועה בדרך כלל כטעינה מהירה DC, המאפשרת לבעלי רכב חשמלי להיטען במהירות במהלך נסיעות ארוכות.

  יסודות הטעינה

  טעינת AC ו-DC

  טעינת רכב חשמלי יכולה להתבצע באמצעות שתי שיטות עיקריות: טעינת זרם חילופין (AC) וטעינת זרם ישר (DC). טעינת AC נפוצה יותר, מכיוון שהיא משתמשת בשקעי החשמל הסטנדרטיים המצויים בבתים ובעסקים. הוא מגיע בשתי רמות: רמה 1 ורמה 2. טעינה רמה 1 משתמשת בשקע ביתי רגיל עם מתח סטנדרטי של 230Vומוסיפה בערך שניים עד ארבעה מיילים לשעה, מה שהופך אותו מתאים ללילה או טעינה לאורך זמן. טעינה ברמה 2, לעומת זאת, דורשת עמדת טעינה ייעודית עם מתח גבוה יותר של 400V ומציעה מהירויות טעינה מהירות יותר, שמוסיפות עד 60 מיילים של טווח לשעה.

  טעינת DC, הידועה גם כטעינה מהירה או מהירה, משתמשת בציוד מיוחד ותפוקות כוח גבוהות יותר כדי להטעין במהירות רכבים חשמליים. אידיאלי עבור עמדות טעינה מסחריות או ציבוריות, טעינת DC יכולה לספק טעינה של עד 80% תוך כ-30 דקות, בהתאם לקיבולת הרכב החשמלי.

  ציוד טעינה

  נדרש ציוד טעינה שונה לכל רמת טעינה עבור כלי רכב חשמליים:

  • רמה 1: ניתן לבצע טעינה מסוג זה באמצעות כבל הטעינה הנייד המצורף לרכב החשמלי. חיבור קצה אחד של כבל החשמל לרכב ואת הקצה השני לשקע ביתי רגיל, שיטה זו אינה דורשת ציוד מיוחד.
  • רמה 2: לטעינה מהירה יותר, יש צורך בעמדות טעינה מיוחדות או ביחידות צמודות על הקיר. עמדות אלו מתחברות לרשת החשמל במתח גבוה יותר ממטענים ברמה 1 ודורשות לרוב התקנה מקצועית. ניתן למצוא אותם במקומות ציבוריים שונים או להתקין אותם בבתים פרטיים מטעמי נוחות.
  • טעינת DC: עמדות טעינה מהירה או מהירה נועדו לספק רמות הספק גבוהות ודורשות ציוד ספציפי הממיר מתח AC מהרשת למתח DC עבור הסוללה של הרכב החשמלי. עמדות אלו ממוקמות בעיקר באזורים מסחריים וציבוריים, מה שהופך אותן לאידיאליות עבור בעלי רכבים חשמליים הזקוקים לטעינה מהירה במהלך נסיעות בכביש או במצבי חירום.

  בעת טעינת רכב חשמלי, חיוני לשמור על יציאת הטעינה והציוד של המכונית נקיים, להבטיח תאימות בין עמדות טעינה לכלי רכב, ולפעול תמיד לפי הנחיות היצרן לשימוש ותחזוקה נאותים.

  גורמים המשפיעים על זמן הטעינה

  גודל סוללה

  אחד הגורמים העיקריים המשפיעים על זמן הטעינה של רכב חשמלי מחובר הוא גודל הסוללה שלו. סוללות גדולות יותר בדרך כלל לוקחות יותר זמן להיטען כי הן אוגרות יותר אנרגיה. זה יכול להשתנות מאוד בין דגמי רכב חשמליים שונים, ולכן חשוב לקונים פוטנציאליים לקחת בחשבון את גודל הסוללה בבחירת רכב חשמלי.

  כוח מטען

  גורם משמעותי נוסף המשפיע על זמן הטעינה של רכב חשמלי הוא עוצמת המטען בשימוש. ישנן אפשרויות טעינה שונות זמינות, החל משקעים ביתיים סטנדרטיים ועד מטענים מהירים מיוחדים. ככל שתפוקת הכוח של המטען גבוהה יותר, כך הרכב החשמלי ייטען מהר יותר. עם זאת, חיוני לוודא שהמטען תואם למערכת הטעינה של הרכב החשמלי.

  מצב טעינה

  מצב הטעינה הנוכחי של המצבר ממלא גם תפקיד בקביעת זמן הטעינה של רכב חשמלי. סוללה עם מצב טעינה נמוך בדרך כלל ייקח יותר זמן לטעון מאשר לסוללה שכבר טעונה חלקית. טמפרטורת הסביבה משפיעה גם על גורם זה, שכן טמפרטורות קרות יותר עלולות לגרום לטעינה של הסוללה להימשך מעט יותר זמן. השפעה זו בולטת במיוחד בעת שימוש במטען מהיר.

  טעינה והתקנה ביתית

  ציוד טעינה ביתי

  ישנם שני סוגים עיקריים של ציוד טעינה לרכב חשמלי בבית: מטענים ברמה 1 ורמה 2. מטענים ברמה 1 אינם דורשים התקנות מיוחדות, שכן ניתן לחבר אותם לשקע 120 וולט סטנדרטי. רוב הרכבים החשמליים מגיעים עם מטען ברמה 1 כלול. אמנם השיטה הזו נוחה, אבל יכול לקחת לא מעט זמן לטעון את הרכב.

  מטענים ברמה 2, לעומת זאת, מהירים הרבה יותר ומשתמשים בחיבור 240 וולט. מטענים אלה דורשים התקנה מקצועית ובדרך כלל יש לרכוש אותם בנפרד. עמדת טעינה ברמה 2 מאפשרת לטעון רכב חשמלי כמעט שהתרוקן בן לילה, מה שהופך אותו לאידיאלי לשימוש יומיומי.

  שיקולי התקנה

  לפני התקנת עמדת טעינה ביתית, ישנם מספר גורמים שיש לקחת בחשבון:

  1. מיקום: בחר מיקום מתאים לעמדת הטעינה, רצוי בקרבת מקום החניה של הרכב ובהישג יד של כבל המטען.
  2. קיבולת חשמלית: בדוק את הקיבולת החשמלית של הבית כדי לוודא שהוא יכול לתמוך בעומס הנוסף ממטען ברמה 2. במקרים מסוימים, ייתכן שיידרש שדרוג ללוח החשמל.
  3. התקנה מקצועית: הזמינו חשמלאי מוסמך בעל ניסיון בהתקנת מטענים לרכב חשמלי. זה מבטיח בטיחות ועמידה בתקנות המקומיות.
  4. עלויות: קחו בחשבון את העלויות הכרוכות ברכישת עמדת טעינה, כמו גם את דמי ההתקנה. המחירים עשויים להשתנות, אך חיוני להשקיע בפתרון טעינה אמין ויעיל.

  התקנה נכונה של טעינה ביתית לא רק מציעה נוחות אלא גם מבטיחה שהרכב החשמלי תמיד מוכן לשימוש. על ידי התחשבות בגורמים שהוזכרו לעיל ובחירת הציוד הנכון, בעלי בתים יכולים להפוך את המעבר לבעלות על רכב חשמלי חלק ומהנה יותר.

  יקיר מלול

  עורך האתר ופעיל לאיכות הסביבה

  המעבר לכלי רכב חשמליים הוא דרך נפלאה לעזור להפחית זיהום בכדור הארץ. יחד עם זאת לרכבים חשמליים קיים גם יתרון כלכלי מובהק ומשמעותי שבסופו של דבר יעזור לאנשים רבים לחיות טוב ובריא יותר.

  עמדת הטעינה הביתית המהירה ביותר בישראל

  מחיר: 2,390 ₪

  הספק טעינה של עד 22 קילו וואט AC

  אפשרויות שליטה ע"י אפליקציה בעברית

  כבל טעינה מובנה באורך 7 מטר

  תנאי חוץ: אטימה למים ואבק לפי תקן IP65

  כולל התקן זיהוי זליגת זרם DC

  תקן אירופאי CE

   השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

   בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.


   רוצים מידע נוסף? דברו איתנו: 077-804-7288