אלו הבדיקות וההכנות שכדאי שתעשו לפני שתתקינו עמדת טעינה בבית

ככל שרכבים חשמליים הופכים פופולריים יותר ויותר ברחבי העולם, בעלי בתים רבים שוקלים התקנה של עמדות טעינה בבתיהם. אחת האטרקציות הגדולות ביותר בבעלות על רכב חשמלי היא נוחות הטעינתו בבית, מה שמייתר את הצורך להסתמך על תשתית טעינה ציבורית. עם זאת, לפני שצוללים לתהליך של התקנת עמדת טעינה ביתית, חיוני לנקוט בהכנות הנדרשות ולערוך בדיקות כדי להבטיח התקנה יעילה, בטוחה וחסכונית.

עמדת הטעינה הביתית המהירה ביותר בישראל

מחיר: 2,390 ₪

הספק טעינה של עד 22 קילו וואט AC

אפשרויות שליטה ע"י אפליקציה בעברית

כבל טעינה מובנה באורך 7 מטר

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.


  רוצים מידע נוסף? דברו איתנו: 077-804-7288

  השלב הראשון בהכנה להתקנת עמדת טעינה הוא זיהוי המיקום הטוב ביותר בנכס. יש לקחת בחשבון גורמים כמו מקום פנוי, קרבה לאזור החנייה של הרכב החשמלי ונגישות. באופן אידיאלי, יש להתקין את עמדת הטעינה במקום שאינו חוסם תנועה רגלית ומאפשר גישה נוחה ליציאת הטעינה של הרכב. יתרה מכך, חיוני להעריך את הקיבולת החשמלית של הבית, שכן עמדות הטעינה דורשות שקע 240V, שהוא בדרך כלל שקע המשמש בישראל.

  הערכת מערכת החשמל הביתית

  כאשר מתכוננים להתקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי בבית, חיוני להעריך את מערכת החשמל כדי להבטיח שהיא תוכל להתמודד עם העומס הנוסף. זה יכלול בחינת כמה מרכיבים מרכזיים. בנוסף, במידה ואתם גרים בבניין דירות משותף, חשוב קודם כל לקבל אישור מוועד הבית להתקנת עמדת טעינה.

  לוח חשמל ראשי

  לוח החשמל הראשי הוא המרכז של מערכת החשמל בבית, המחלק את החשמל למכשירים ומעגלים שונים. בדוק את קיבולת לוח השירות הראשי, הרשומה בדרך כלל באמפר (A). בישראל, ברוב הבתים יש מערכות חשמל 230 וולט. ודא שהפאנל עומד בדרישות עמדת הטעינה ובדוק אם יש לו מספיק קיבולת פנויה כדי להכיל את המטען מבלי לגרום לעומסי יתר או למעגלי מעידה.

  חשמל זמין

  קבע את העוצמה הזמינה על ידי בחינת לוח השירות הראשי ומפסקי החשמל. דרישות הזרם של עמדת הטעינה לא יעלו על האמפר הזמין. אם אין מספיק זרם, מערכת החשמל תזדקק לשדרוג לפני התקנת המטען. זהה מעגל מתאים לעמדת הטעינה שיכול להתמודד עם דרישות החשמל שלה.

  שדרוג מערכת החשמל

  אם מערכת החשמל הקיימת אינה עומדת בדרישות עמדת הטעינה, שקול לשדרג את המערכת כך שתתאים לעומס הנוסף. זה עשוי לכלול:

  • הגדלת העוצמה: שדרג את קיבולת לוח השירות הראשי על ידי התקנת פאנל בעל דירוג גבוה יותר או הוספת לוח משנה.
  • החלפת מפסקים: התקן מפסקי חשמל חדשים שתוכננו במיוחד עבור טעינת רכב חשמלי.
  • חיווט מחדש: הטמע חיווט חדש או החלף חוטים ישנים כדי להבטיח אספקת חשמל מאובטחת ויציבה.

  מומלץ להתייעץ עם חשמלאי מקצועי על מנת להעריך את המצב הנוכחי של מערכת החשמל בבית ולבצע שדרוגים נדרשים לפני התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי. זה יבטיח שעמדת הטעינה תפעל ביעילות ובבטחה, תוך הגנה הן על הרכב החשמלי והן על יושבי הבית.

  קביעת סוג ההתקנה

  כאשר מתכננים להתקין עמדת טעינה בבית, חיוני לקבוע את סוג ההתקנה המתאים ביותר. עמדות טעינה ביתיות מתחלקות בדרך כלל לשתי קטגוריות: טעינה ברמה 1 וטעינה ברמה 2. בחירה זו תלויה בצרכי הטעינה של האדם, בתקציב ובמפרט הרכב החשמלי.

  טעינה ברמה 1

  טעינה ברמה 1 היא האפשרות הנגישה והחסכונית ביותר עבור בעלי רכב חשמלי. הוא דורש שקע חשמל סטנדרטי עם מתח בין 110V ל-120V. טעינה מסוג זה היא איטית יחסית, ומספקת טווח של כ-3-5 ק"מ לשעה של זמן טעינה.

  היתרונות של טעינה ברמה 1 כוללים:

  • אין צורך בשדרוגים או התקנות חשמל נוספות.
  • תאימות לכל דגמי הרכבים החשמליים.
  • הורד עלויות מקדימות.

  עם זאת, ייתכן שסוג טעינה זה לא יתאים לאלה הזקוקים למהירויות טעינה מהירות יותר או שיש להם נסיעה יומית ארוכה יותר. טעינה ברמה 1 עובדת בצורה הטובה ביותר עבור אנשים עם מרחקי נסיעה קצרים יותר ומשכי טעינה רבים בבית – לדוגמה, טעינת לילה.

  טעינה ברמה 2

  עמדות טעינה ברמה 2 הן השלב הבא למעלה מבחינת מהירויות טעינה ונוחות. הם דורשים מעגל חשמלי ייעודי של 220V-240V ומספקים כ-20-30 ק"מ טווח לשעה של זמן טעינה. טעינה ברמה 2 מהירה משמעותית מרמה 1, מה שהופך אותה לאופציה מצוינת עבור רוב משתמשי הרכב החשמלי.

  כמה יתרונות מרכזיים של טעינה ברמה 2 כוללים:

  • זמני טעינה מהירים יותר.
  • שיפור ערך הבית, מכיוון שקונים פוטנציאליים עשויים להעריך עמדת טעינה מובנית.
  • תאימות לכל דגמי הרכבים החשמליים.

  החסרונות של טעינה ברמה 2 הם בעיקר עלויות ההשקעה הראשוניות והצורך הפוטנציאלי בשדרוג מערכת החשמל. לפני התחייבות לעמדת טעינה ברמה 2, התייעצו עם חשמלאי מוסמך לצורך הערכה. הם יכולים לקבוע אם תשתית החשמל הקיימת יכולה להתמודד עם הדרישות של עמדת הטעינה או אם יש צורך בשדרוגים כלשהם.

  בחירת עמדת טעינה

  תאימות לרכב החשמלי שלך

  בעת בחירת עמדת טעינה, חשוב להבטיח תאימות לרכב החשמלי. רוב הרכבים החשמליים משתמשים במחבר סטנדרטי, אבל תמיד עדיף לבדוק שוב עם יצרן הרכב כדי למנוע בעיות כלשהן במהלך תהליך ההתקנה.

  תכונות טעינה חכמה

  תכונות טעינה חכמה יכולות לשפר את חווית הטעינה הכוללת. תכונות אלו יכולות לכלול קישוריות Wi-Fi לניטור ובקרה מרחוק, או מעקב אחר היסטוריית הטעינה וצריכת האנרגיה. עמדות טעינה מסוימות עשויות להציע אפליקציות לסמארטפון שיעזרו למשתמשים לתזמן הפעלות טעינה או לשלוח התראות כאשר הטעינה הושלמה. שקול את החשיבות של תכונות אלה לנוחות וקלות השימוש.

  הספק ומהירות הטעינה

  ישנן רמות שונות של עמדות טעינה זמינות, כל אחת עם תפוקות כוח ומהירויות טעינה משתנות. לדוגמה:

  • רמה 1: מציעה טווח של 2-5 מיילים לשעה, באמצעות חיבור 120 וולט (בדרך כלל מתקע בקיר).
  • רמה 2: מספקת טווח של 10-20 מיילים לשעה, המצריך שקע 240 וולט, שאולי צריך להתקין אותו על ידי חשמלאי מוסמך.
  • רמה 3 (טעינה מהירה DC): מספקת טווח של 60-80 מיילים ל-30 דקות, אך בדרך כלל מתאימה יותר להתקנות מסחריות.

  בעת בחירת עמדת טעינה, שקול את מהירות הטעינה הרצויה ואת זמינות ספק הכוח הנדרש. רוב המשתמשים למגורים מוצאים כי עמדות טעינה ברמה 2 מתאימות לצרכיהם. עם זאת, הבחירה הספציפית תלויה בגורמים כגון הרגלי נהיגה יומיומיים וזמני טעינה מועדפים.

  יקיר מלול

  עורך האתר ופעיל לאיכות הסביבה

  המעבר לכלי רכב חשמליים הוא דרך נפלאה לעזור להפחית זיהום בכדור הארץ. יחד עם זאת לרכבים חשמליים קיים גם יתרון כלכלי מובהק ומשמעותי שבסופו של דבר יעזור לאנשים רבים לחיות טוב ובריא יותר.

  עמדת הטעינה הביתית המהירה ביותר בישראל

  מחיר: 2,390 ₪

  הספק טעינה של עד 22 קילו וואט AC

  אפשרויות שליטה ע"י אפליקציה בעברית

  כבל טעינה מובנה באורך 7 מטר

  תנאי חוץ: אטימה למים ואבק לפי תקן IP65

  כולל התקן זיהוי זליגת זרם DC

  תקן אירופאי CE

   השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

   בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.


   רוצים מידע נוסף? דברו איתנו: 077-804-7288