החנייה לא רשומה בטאבו – איך תתקינו עמדת טעינה?

הפופולריות הגוברת של כלי רכב חשמליים יצרה דרישה לעמדות טעינה נוחות ונגישות. בעלי נכסים ועסקים רבים בוחנים אפשרות להתקין עמדות טעינה לרכב חשמלי בחניונים שלהם כדי להתאים למגמה זו. בעוד שמקומות מסוימים כפופים לחוקים ולתקנות ספציפיים בנוגע להתקנת עמדות אלו, ישנם מקרים בהם החניונים אינם כפופים לדרישות כאלה. במצבים אלו, בעלי נכסים צריכים לשקול היטב את הגורמים המעורבים בתהליך ההתקנה.

עמדת הטעינה הביתית המהירה ביותר בישראל

מחיר: 2,390 ₪

הספק טעינה של עד 22 קילו וואט AC

אפשרויות שליטה ע"י אפליקציה בעברית

כבל טעינה מובנה באורך 7 מטר

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.


  רוצים מידע נוסף? דברו איתנו: 077-804-7288

  אחד השיקולים הראשוניים להתקנת עמדת טעינה הוא העלות והזמינות של הציוד והתשתית הדרושים. זיהוי מיקומים מתאימים בתוך החניון, כמו גם סוג טכנולוגיית עמדת הטעינה שבה יש להשתמש, יסייעו בקביעת ההיתכנות הכוללת של הפרויקט. חיוני להעריך את רמות השימוש הצפויות בעת בחירת תשתית הטעינה המתאימה כדי להבטיח שהיא עונה על הצרכים של משתמשי רכב חשמלי הפוקדים את החנייה.

  תהליך התקנה

  ציוד וכלים

  התקנת עמדת טעינה בחניון דורשת ציוד וכלים ספציפיים. לצורך העבודה, השג את יחידת עמדת הטעינה עצמה, יחד עם ציוד הרכבה מתאים, כגון רפידות בטון. בנוסף, איסוף כלים חשמליים, חיווט וחומרי צינור חיוני להתקנה מוצלחת.

  כבלים וחיווט

  תהליך הכבלים והחיווט הוא קריטי ליצירת חיבור יציב בין עמדת הטעינה למקור הכוח החשמלי. התחל בתכנון מתווה תת קרקעי עבור הכבלים והצינורות הדרושים. לאחר מכן, חפרו תעלות והתקינו את תעלות המגן שיכילו את כבלי החשמל. לאחר הקמת צינורות, הפעל את כבלי החשמל המתאימים ממקור החשמל לעמדת הטעינה. לבסוף, חבר את הכבלים לעמדת הטעינה ולמקור החשמל, וודא שהחיווט מאובטח ומתואם לקוד.

  בדיקות ובדיקות

  לפני הפעלת עמדת טעינה, חשוב לבצע בדיקות והכנות. ראשית, קבע בדיקה עם חשמלאי מוסמך או גוף רגולטורי מקומי, במידת הצורך. הם יסקרו את תהליך ההתקנה, ויוודאו שעמדת הטעינה וכל עבודות החשמל הנלוות עומדות בדרישות הבטיחות והרגולציה המקומיות.

  לאחר הבדיקה, התחל שלב בדיקה קפדני. בדוק את הפונקציונליות והקישוריות של עמדת הטעינה עם כלי רכב חשמליים. תקן את כל הבעיות המתרחשות במהלך תהליך הבדיקה, והמשך בבדיקה עד שצוות ההתקנה בטוח בביצועיה.

  סוגי עמדות טעינה

  כאשר מתקינים עמדת טעינה בחניון, חשוב לקחת בחשבון את סוגי עמדות הטעינה השונות הזמינות. שלוש אפשרויות נפוצות כוללות עמדות טעינה מהירה ברמה 1, רמה 2 ו-DC.

  רמה 1

  עמדות הטעינה ברמה 1 משתמשות בשקעי החשמל הסטנדרטיים שנמצאים ברוב הבתים והעסקים. עמדות אלו מספקות הספק בין 1 ל-2 קילוואט, מה שמאפשר טעינה איטית, בדרך כלל עד 8 ק"מ של טווח לשעה. טעינה מסוג זה מתאימה לחניונים בהם יחנו רכבים חשמליים לתקופות ארוכות כמו מקומות עבודה או אזורי מגורים.

  • הספק: 1 עד 2 קילוואט
  • טווח שנצבר לשעה: עד 8 ק"מ

  רמה 2

  אופציה פופולרית לחניונים מסחריים, עמדות טעינה ברמה 2 יכולות לספק הספק של 3 עד 22 קילוואט, מה שמוסיף כ-25 עד 110 ק"מ של טווח לשעה של טעינה. סוג זה של טעינה נפוץ בקניונים, במרכזי קמעונאות גדולים יותר ובמגרשים רב שימושיים.

  • הספק: 3 עד 22 קילוואט
  • טווח שנצבר לשעה: 25 עד 110 ק"מ

  DC מהיר

  עמדות טעינה מהירה של DC מציעות לבעלי רכב חשמלי את אפשרות הטעינה המהירה ביותר. לעמדות אלו תפוקות הספק הנעות בין 50 קילוואט עד 350 קילוואט, מה שמאפשר טעינה מהירה שיכולה להוסיף עד 480 ק"מ טווח תוך שעה. עם זאת, טעינה מסוג זה דורשת כלי רכב חשמליים תואמים, והיא נמצאת בדרך כלל בעמדות מנוחה בכבישים מהירים, במוקדי תחבורה ציבורית ובמקומות אחרים שבהם אפשרות טעינה מהירה היא חיונית.

  • הספק: 50 עד 350 קילוואט
  • טווח שנצבר לשעה: עד 480 ק"מ

  תחזוקת עמדת טעינה

  בדיקות שגרתיות

  בדיקות סדירות של עמדות טעינה לרכב חשמלי חיוניות כדי להבטיח שהציוד פועל ביעילות ובבטיחות. בדיקות אלו צריכות לכלול בדיקה של כל נזק גלוי או בלאי של המטען, הכבלים והמחברים. בנוסף, בדיקה של טכנאים מוסמכים תדיר את עמדת הטעינה יכולה לעזור לזהות ולפתור את כל הבעיות הטכניות שעלולות להתעורר, ולשמור עוד יותר על הביצועים ואורך החיים שלה.

  אמצעי בטיחות

  בעת התקנה ותחזוקה של עמדת טעינה, חשוב להקפיד על אמצעי בטיחות ספציפיים להגנה על המשתמשים ועל הציוד עצמו. אמצעים אלה כוללים:

  • התקנה נכונה: ודא שעמדת הטעינה מותקנת בגובה מתאים, עם מספיק מקום מסביב לציוד החשמלי לתפעול ותחזוקה בטוחים. לדוגמה, הרווח המומלץ הוא ברוחב 30 אינץ', עומק 3' וגובה 6'6 אינץ'.
  • ניהול גישה: שליטה בגישה לעמדת הטעינה יכולה לסייע במניעת שימוש לא מורשה, ונדליזם או גניבה.
  • עמידה בתקנות המקומיות: היו מודעים לתקני חשמל ובטיחות ודבקים בהם, בהתאם לכל הנחיה הניתנת על ידי הרשויות הרלוונטיות.
  • שילוט וסימונים: סמן בצורה ברורה את מיקום עמדת הטעינה, הוראות ההפעלה שלה וכל אזהרות בטיחות כדי לסייע למשתמשים בשימוש בטוח בציוד.

  על ידי ביצוע בדיקות שגרתיות ומעקב אחר אמצעי בטיחות מתאימים, ניתן לנהל ביעילות את התחזוקה של עמדות הטעינה לרכב חשמלי, ולספק שירות רב ערך למשתמשי רכב חשמלי.

  יקיר מלול

  עורך האתר ופעיל לאיכות הסביבה

  המעבר לכלי רכב חשמליים הוא דרך נפלאה לעזור להפחית זיהום בכדור הארץ. יחד עם זאת לרכבים חשמליים קיים גם יתרון כלכלי מובהק ומשמעותי שבסופו של דבר יעזור לאנשים רבים לחיות טוב ובריא יותר.

  עמדת הטעינה הביתית המהירה ביותר בישראל

  מחיר: 2,390 ₪

  הספק טעינה של עד 22 קילו וואט AC

  אפשרויות שליטה ע"י אפליקציה בעברית

  כבל טעינה מובנה באורך 7 מטר

  תנאי חוץ: אטימה למים ואבק לפי תקן IP65

  כולל התקן זיהוי זליגת זרם DC

  תקן אירופאי CE

   השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

   בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.


   רוצים מידע נוסף? דברו איתנו: 077-804-7288