כמה עולה להתקין עמדת טעינה לרכב חשמלי?

האימוץ של כלי רכב חשמליים נמצא במגמת עלייה, מכיוון שהם מספקים אלטרנטיבה ידידותית לסביבה וחסכונית למכוניות מסורתיות המונעות בנזין. עם הפופולריות הגוברת הזו מגיע הצורך בתשתית טעינה נגישה בבית. היבט חשוב אחד שיש לקחת בחשבון הוא עלות התקנת עמדת טעינה ביתית לרכב חשמלי.

עמדת הטעינה הביתית המהירה ביותר בישראל

מחיר: 2,390 ₪

הספק טעינה של עד 22 קילו וואט AC

אפשרויות שליטה ע"י אפליקציה בעברית

כבל טעינה מובנה באורך 7 מטר

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.


  רוצים מידע נוסף? דברו איתנו: 077-804-7288

  עלות התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי תלויה בגורמים שונים, כגון סוג המטען ומאפיינים נוספים. בדרך כלל, בעלי בתים שוקלים מטענים ברמה 1 או רמה 2. מטענים ברמה 1 הם סבירים יותר אבל לוקח יותר זמן להטעין רכב, בעוד שמטענים ברמה 2 מציעים זמני טעינה מהירים יותר במחיר גבוה יותר. עלויות ההתקנה יכולות לנוע בין 1,000 ל-6,000 ש״ח בממוצע, כאשר עלויות העבודה משתנות בהתאם למיקום ולמורכבות.

  סוגי עמדות טעינה

  ישנם שלושה סוגים עיקריים של עמדות טעינה לרכבים חשמליים: טעינה ברמה 1, טעינה ברמה 2 וטעינה מהירה DC. כל אחת מתחנות הטעינה הללו מציעה רמות הספק ומהירויות טעינה שונות, המתאימות לדגמי רכב חשמליים שונים ולצרכי הבעלים.

  טעינה ברמה 1

  רמה 1 טעינה היא הסוג הבסיסי ביותר של טעינת רכב חשמלי, באמצעות שקעי חשמל ביתיים סטנדרטיים במתח של 110-120 וולט. עמדת טעינה מסוג זה מתאימה לבעלי רכבים חשמליים שאינם זקוקים לטעינה מהירה או שנוסעים מרחקים קצרים מדי יום. מהירות הטעינה של עמדות טעינה ברמה 1 היא איטית יחסית, ומספקת טווח של כ-3 עד 5 מיילים לשעה של טעינה. באופן כללי, טעינה ברמה 1 היא אופציה משתלמת לטעינה ביתית, ומכיוון שהיא משתמשת בשקע חשמל רגיל, ייתכן שלא תהיה עלות התקנה קשורה אליה.

  טעינה ברמה 2

  טעינה ברמה 2 כוללת מעגל חשמלי של 240 וולט ונחשבת לאפשרות טעינה מהירה יותר מרמה 1. בעלי רכבים חשמליים רבים בוחרים בעמדות טעינה ברמה 2 בבית או במקומות עבודה עבור מהירויות טעינה מהירות יותר. תחנות אלו יכולות להוסיף כ-20 מיילים של טווח לשעה, בהתאם לדגם הרכב החשמלי. עלות הציוד עבור עמדות טעינה ברמה 2 נעה בין 800 ל-3,000 ש״ח, בעוד שעלויות ההתקנה יכולות לנוע בין 1,000 ל-6,000, ש״ח תלוי בגורמים כגון תשתית חשמל, עלויות עבודה ומיקום.

  טעינה מהירה DC

  טעינה מהירה DC, הידועה גם כ-Level 3 Charging, מציעה זמני טעינה מהירים במידה ניכרת בהשוואה לרמה 1 או רמה 2. סוג עמדת טעינה זה משרת בעיקר עמדות טעינה ציבוריות ומועיל לבעלי רכבים חשמליים שצריכים להיטען במהירות במשך זמן רב. -נסיעות למרחקים. חשוב לציין שלא כל הרכבים החשמליים תומכים בטעינה מהירה DC בגלל תפוקת האנרגיה הגבוהה שלו.

  גורמי עלות

  כאשר בוחנים התקנה של עמדת טעינה לרכב חשמלי, ישנם מספר גורמים שתורמים לעלות הכוללת. בחלק זה, נדון בגורמים אלה וכיצד הם משפיעים על העלות הסופית.

  ציוד עמדת טעינה

  חלק ניכר מהעלות הקשורה לעמדת טעינה לרכב חשמלי מגיע מהציוד עצמו. ישנם סוגים שונים של עמדות טעינה, כאשר רמה 2 היא הנפוצה ביותר עבור התקנות ביתיות. עמדת טעינה ברמה 2 עולה בדרך כלל בין 800 ל-2500 ש״ח.

  עבודת התקנה

  עבודה בהתקנה היא גורם משמעותי נוסף המשפיע על העלות של עמדת טעינה לרכב חשמלי. מתקינים גובים בדרך כלל בין 400 ל-1,700 דולר עבור השירותים שלהם, תלוי בגורמים כמו מורכבות ההתקנה, הצורך בשדרוגים חשמליים ומיקום עמדת הטעינה. חשוב לקבל הצעות מחיר ממספר רב של אנשי מקצוע כדי להבטיח מחיר הוגן.

  בחירת עמדת הטעינה המתאימה לצרכים שלך

  כאשר בוחנים התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי, חיוני לבחור את האפשרות הנכונה שתענה על הצרכים של אדם או משפחה. ישנם שני סוגים עיקריים של עמדות טעינה: רמה 1 ורמה 2. כל אחת מהן מציעה תפוקות כוח וזמני טעינה שונים, שישפיעו על העלות הכוללת של ההתקנה.

  תחנות טעינה ברמה 1 הן האפשרות הבסיסית ביותר, תוך שימוש בשקע חשמל סטנדרטי שנמצא בבתים. מטען ברמה 1 מספק מהירות טעינה איטית, שיכולה להימשך בין 8 ל-20 שעות לטעינה מלאה של רכב חשמלי. אפשרות זו משתלמת יותר ונעה בדרך כלל בסביבות 1,050 עד 3,150 ₪ עבור המטען עצמו. מכיוון שהוא אינו דורש עבודת חשמל מקיפה, עלויות ההתקנה הן מינימליות, מה שהופך אותו לאופציה משתלמת יותר.

  תחנות טעינה ברמה 2, לעומת זאת, מספקות מהירות טעינה מהירה יותר באמצעות שקע 240 וולט. מטען ברמה 2 יכול להטעין רכב חשמלי תוך 3 עד 8 שעות בלבד, תלוי בקיבולת המצבר של הרכב. עלות מטען רמה 2 נעה בין 4,200 ש"ח ל-12,600 ש"ח. עם זאת, תהליך ההתקנה של עמדת טעינה מסוג זה עשוי לדרוש עבודת חשמל מקיפה ולוח שירות חדש, שיוביל לעלויות התקנה גבוהות יותר בין 5,250 ל-15,750 ש"ח.

  כאשר אתה בוחר את עמדת הטעינה המתאימה ביותר, שקול את הגורמים הבאים:

  • זמן טעינה: באיזו מהירות צריך להטעין את הרכב החשמלי? אם הרכב משמש בעיקר לנסיעות יומיות ויכול להיטען בן לילה, מטען ברמה 1 עשוי להספיק. עם זאת, לטעינה מהירה יותר ולנסיעות ארוכות יותר, מטען ברמה 2 עשוי להיות אופציה טובה יותר.
  • עלות התקנה: התחשב בהוצאה הכוללת להתקנה, הכוללת את המטען עצמו, עבודות חשמל, עלויות היתר ועבודה. למטענים ברמה 1 יהיו עלויות התקנה נמוכות יותר, בעוד שמטענים ברמה 2 עשויים להיות יקרים יותר עקב עבודת חשמל מוגברת.
  • שיפוץ הבית: בהתאם לעמדת הטעינה שנבחרה ולפריסה של הבית, ייתכן שיהיה צורך בשיפוץ הבית. לדוגמה, אם נדרש שקע 240 וולט אך אינו זמין במיקום נוח, ייתכן שיהיה צורך בהפעלת חיווט חדש והתקנת שקע חדש. זו יכולה להיות הוצאה נוספת.

  יקיר מלול

  עורך האתר ופעיל לאיכות הסביבה

  המעבר לכלי רכב חשמליים הוא דרך נפלאה לעזור להפחית זיהום בכדור הארץ. יחד עם זאת לרכבים חשמליים קיים גם יתרון כלכלי מובהק ומשמעותי שבסופו של דבר יעזור לאנשים רבים לחיות טוב ובריא יותר.

  עמדת הטעינה הביתית המהירה ביותר בישראל

  מחיר: 2,390 ₪

  הספק טעינה של עד 22 קילו וואט AC

  אפשרויות שליטה ע"י אפליקציה בעברית

  כבל טעינה מובנה באורך 7 מטר

  תנאי חוץ: אטימה למים ואבק לפי תקן IP65

  כולל התקן זיהוי זליגת זרם DC

  תקן אירופאי CE

   השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

   בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.


   רוצים מידע נוסף? דברו איתנו: 077-804-7288