עמדת טעינה ביתית מומלצת: דירוג 3 העמדות הטובות ביותר לשנת 2024

עם עליית הרכבים החשמליים השוק בארץ מוצף בהמון עסקים שונים שמוכרים עמדות טעינה. משום כך בעלי רכבים חשמליים רבים מתקשים לבחור וחוששים ממי כדאי לקנות את עמדת הטעינה לרכב החשמלי שלהם. בדיוק בגלל זה החלטתי להפשיל שרוולים ולפתור את הבעיה הזו סופית.

ביצעתי השוואת עמדות טעינה לרכב חשמלי ועברתי על כל השמות המוכרים וגם הפחות מוכרים בתחום עמדות הטעינה בישראל. ואני גאה לספר שמצאתי את עמדות הטעינה המומלצות והטובות ביותר לשנת 2024.

בסקירה הזו אספר לכם מהי העמדה הטובה ביותר לפי הבדיקות שאני ביצעתי. בבדיקות הסתמכתי על מספר פרמטרים מרכזיים: אמינות לאורך זמן, כמות גבוה של לקוחות מרוצים ואיכות השירות.

עמדת הטעינה המנצחת שלנו: Grey Classic

יתרונות

שליטה בעזרת אפליקציה בעברית

גודל קומפקטי ונוח

מגיעה עם שנתיים אחריות

עמדת הטעינה Grey Classic של חברת EV Energy היא העמדה המנצחת במחקר שלנו. מדובר על עמדת הטעינה המהירה ביותר בשוק הביתי, היא יכולה לתת הספק טעינה של 22 קילו ואט מה שיכול לטעון את הרכב תוך מספר שעות בודדות (במידה והרכב שלכם מסוגל לקבל כזה הספק). בנוסף, העמדה גם מתאימה לאנשים שמעדיפים אפליקציה בעברית.

העמדה מגיעה עם שלוש שנים אחריות יבואן וזו סיבה נוספת למה היא העמדה המנצחת שלנו. לקוחות רבים סיפרו לנו שהתקינו את העמדה ומשתמשים בה כבר קרוב לשנה. הם מרוצים מאוד מהנוחות של העמדה והקלות שבה ניתן לחבר ולהטעין את הרכב החשמלי.

עמדת טעינה מומלצת עם מסך מגע: BESEN White Glow

יתרונות

הספק טעינה מקסימלי

כבל ארוך: 6 מטר

מסך מגע חדשני

שליטה על הספק הטעינה

עמדת הטעינה BESEN White Glow היא עמדה מוכרת מאוד בשוק, הרבה בזכות מסך המגע הייחודי שלה. גם העמדה הזו מסוגלת לספק טעינה של 22 קילו ואט כמובן.

העמדה מגיעה עם חיבור טייפ 2 שזהו החיבור הנפוץ ביותר בארץ, והיא מתאימה לכל סוגי הרכבים החשמליים בישראל. ניתן לשלוט בטעינה על ידי אפליקציה ייעודית או דרך מסך המגע המשוכלל של העמדה, מה שנותן לכם את הנוחות המרבית כאשר אתם מטעינים את הרכב שלכם.

העמדה עומדת בתקן CE האירופאי, אשר נחשב לתקן המחמיר ביותר בעולם. כמו כן היא מגיעה עם דירוג אטימה גבוה במיוחד של IP66, מה שאומר שהיא אטומה לחלוטין למים ואבק.

אפשר להתרשם מהעיצוב המודרני שלה, עמדה זו ידועה בתור מסובבת ראשים ולא סתם קוראים לה האייפון של עמדות הטעינה.

עמדת טעינה מומלצת עם צג דיגיטלי: BESEN Black

יתרונות

צג דיגיטלי גדול

כבל מובנה ארוך

אופטימלית לתנאי חוץ

עמדת הטעינה BESEN Black של חברת תלקון אופטימלית במיוחד לתנאי חוץ, זאת בזכות תקן ה- IP66 שלה. העמדה מגיעה בעיצוב קלאסי ועם צג דיגיטלי גדול בחזית, בעזרתו ניתן לצפות בנתוני הטעינה.

העמדה מגיעה עם כבל טעינה באורך 6 מטר, מה שמאפשר נוחות מרבית בעת חיבור העמדה לרכב החשמלי. יתרון משמעותי נוסף של העמדה הוא שהיא מגיעה עם התקן זיהוי זליגת זרם DC. מה שמאפשר למתקין להשתמש בפחת A במקום פחת B, עובדה זו מוזילה משמעותית את עלויות ההתקנה משום שזהו רכיב זול בהרבה.

כיצד לבחור עמדת טעינה לרכב חשמלי: טיפים שימושיים

בחירת עמדת הטעינה המתאימה לרכב החשמלי שלכם היא החלטה שמשפיעה על הנוחות והיעילות היום יומית. זה כרוך בהתייחסות למספר גורמים כמו קיבולת לוח החשמל בבית, התאימות לרכב וסוגי עמדות הטעינה הזמינות. ככל שהבעלות על כלי רכב חשמליים הופכת לנפוצה יותר, הבנת היסודות של טכנולוגיית הטעינה היא חיונית לנהגים כדי לקבל החלטות מושכלות.

עמדות הטענה לרכב חשמלי מגיעות ברמות שונות וכל אחת מהן מציעה מהירויות טעינה שונות. חיוני לזהות את סוג המחבר התואם לרכב כדי להבטיח טעינה תקינה. על בעלים להעריך את דפוסי הנהיגה האופייניים ואת השימוש ברכב כדי לקבוע את עמדת הטעינה המתאימה ביותר, תוך איזון בין מהירות הטעינה לעלות ההתקנה.

הבנת טעינת רכב חשמלי

בחירת עמדת טעינה מתאימה היא קריטית עבור בעלי רכב חשמלי. זה משפיע על הנוחות והמהירות של טעינת הרכבים שלהם.

סוגי עמדות טעינה לרכב חשמלי

עמדות הטעינה לרכב חשמלי מגיעות בפורמטים שונים. נהגים חייבים להיות מודעים לתאימות בין עמדת הטעינה לרכב שלהם, כמו גם למהירות הטעינה שעמדות שונות מספקות.

 • עמדות טעינה ציבוריות: אלו נמצאות בדרך כלל באזורי חניה וזמינות לכל הנהגים. תאימות למחבר של הרכב היא שיקול מרכזי לנהגים.
 • עמדות טעינה ביתיות: אלו מותקנות בבית פרטי וניתן להתאים אותן לדרישות הרכב וכן לקיבולת החשמלית של הבית.

רמות עמדת טעינה

עמדות הטעינה לרכב חשמלי מסווגות לשלוש רמות, כל אחת נבדלת לפי כוח הטעינה והמהירות שהן מספקות.

 • עמדות טעינה ברמה 1:
  • קצב טעינה: 1 עד 2 קילוואט
  • טווח אופייני לשעה: 3.2 עד 8 ק"מ
  • אין צורך בהתקנה מיוחדת, משתמשים בשקע רגיל
 • עמדות טעינה ברמה 2:
  • קצב טעינה: בדרך כלל בין 3.7 קילוואט ל-22 קילוואט
  • יכול להוסיף כ- 16 עד 97 ק"מ של טווח לשעת טעינה
  • מצריך התקנה מקצועית עקב דרישות המתח והזרם הגבוהות יותר
 • עמדות טעינה ברמה 3 (נקראות גם עמדות טעינה מהירה DC או עמדות טעינה אולטרה מהירה):
  • מהיר משמעותית מעמדות רמה 1 ורמה 2
  • יכול להוסיף טווח של כ97 עד 161 ק"מ תוך 20 דקות בלבד
  • נמצא לעתים קרובות לאורך כבישים מהירים והם אידיאליים לנסיעות למרחקים ארוכים

כאשר בוחנים אפשרויות טעינה לרכב חשמלי, הנהגים צריכים להבין את סוגי העמדות הזמינות ואת רמות הטעינה השונות שהם מציעים. תאימות, מהירות ונוחות הם הגורמים העיקריים המשפיעים על בחירת עמדת הטעינה.

הערכת צרכי טעינת הרכב החשמלי שלך

בחירת עמדת הטעינה הנכונה כרוכה בהבנת מפרטי רכב חשמליים ודפוסי נהיגה יומיומיים. אנשים חייבים לשקול את תאימות החשמל ואת תדירות השימוש כדי להבטיח טעינה יעילה.

הערכת תאימות רכב

כאשר מחפשים פתרון טעינה, חיוני לוודא שהמערכת תואמת לדגם הרכב החשמלי. רוב הרכבים החשמליים המודרניים תומכים בטעינה ברמה 2, המספקת זמן טעינה מהיר יותר בהשוואה לעמדות טעינה ברמה 1 המשתמשות בדרך כלל בשקע חשמל רגיל.

מומלץ לבעלי רכבים חשמליים לעיין במדריך הרכב שלהם כדי להבין את הדרישות הספציפיות לכוח הטעינה, סוג המחבר ועוצמת הזרם המומלצת של עמדת הטעינה. למידע נוסף על עמדות טעינה לרכב BYD.

טווחי נסיעה יומיים והרגלי טעינה

טווח הנסיעה היומי של אדם ממלא תפקיד מכריע בקביעת תדירות הטעינה והעמדה הנדרשת. לדוגמה, נהגים הנוסעים באופן קבוע למרחקים ארוכים ייהנו מעמדת טעינה ברמה 2 בשל יכולות הטעינה המהירות יותר שלה.

חשוב להבין את הרגלי הטעינה, כמו האם הרכב יוטען בן לילה או במהלך היום. עמדת טעינה עם טיימר הניתן לתכנות או תכונות טכנולוגיות חכמות עשויה להועיל לניהול לוחות זמנים לטעינה ביעילות. שיקול לנהגים הוא הזמינות של נקודות טעינה במקום עבודתם או במקומות ציבוריים שהם פוקדים אותם.

בחירת המיקום הנכון

כאשר בוחרים מיקום לעמדת טעינה לרכב חשמלי, אנשים חייבים לשקול גורמים שונים שיכולים להשפיע על הנוחות, הבטיחות ויעילות הטעינה.

שיקולי טעינה ביתית

עבור בעלי בתים, התקנת עמדת טעינה נעשית בדרך כלל בחצר או בחניה. גורמים שיש לקחת בחשבון כוללים:

 • קרבה לאספקת חשמל: עמדת הטעינה צריכה להיות ליד מקור חשמל כדי למזער את עלויות ההתקנה ואת המורכבות.
 • אורך כבל: כבלי הטעינה משתנים באורכם, ויש למקם את העמדה כך שהכבל יוכל להגיע בקלות ליציאת הטעינה של הרכב מבלי לחסום שבילים.
 • בטיחות: המיקום צריך להיות מאובטח, מואר היטב ויבש כדי להגן מפני סכנות חשמליות.

בעלי בתים בארץ צריכים לשים לב ששקעים סטנדרטיים מספקים בדרך כלל 230 וולט, והם עשויים לדרוש שדרוג חשמלי כדי לתמוך בטעינה מהירה יותר עם עמדת רמה 2. בנוסף, התקנת עמדת טעינה בצד הנגדי של יציאת הטעינה של הרכב יכולה למנוע את הנחת הכבל על פני השביל, ובכך להפחית את סכנת המעידה.

גישה למקום עבודה וטעינה ציבורית

עבור טעינה מחוץ לבית, נגישות היא שיקול חיוני. זה כולל:

 • זמינות: עמדות טעינה ציבוריות צריכות להיות זמינות באופן אידיאלי במקומות שבהם רכבים חונים לתקופות ממושכות, כגון מרכזי קניות או מגרשי חניה למשרדים.
 • מהירות טעינה: הזמינות של עמדות טעינה ברמה 2 או טעינה מהירה משחקת תפקיד במידת ההתאמה של המיקום לנהגים הזקוקים לטעינה מהירה.
 • קלות שימוש: נקודות הטעינה צריכות להיות נגישות בקלות ללא תמרונים מורכבים או גרימת חסימה לנהגים אחרים ולהולכי רגל.

נהגים צריכים לחפש מתקני טעינה ציבוריים מתוחזקים היטב המספקים הוראות ברורות לשימוש, במיוחד אלה המציעים אפשרויות טעינה מרובות כדי להתאים לדגמי רכב חשמליים שונים.

מפרט טכני ותכונות

בחירת עמדת הטעינה הנכונה כרוכה בהבנת היבטים טכניים מרכזיים שקובעים את הביצועים והנוחות. עמדות טעינה שונות תומכות בתפוקות כוח שונות המשפיעות על מהירות הטעינה, וחשוב לקחת בחשבון תכונות חכמות, אורכי כבלים ותאימות מחברים.

תכונות טעינה חכמה

עמדות טעינה חכמות מצוידות ביכולות המשפרות את חווית המשתמש:

 • קישוריות Wi-Fi: מאפשרת ניטור ושליטה מרחוק על פעולת הטעינה.
 • איזון עומסים דינמי: מתאים את חלוקת הכוח בהתבסס על השימוש הנוכחי ברשת החשמל.
 • תזמון: משתמשים יכולים להגדיר הפעלות טעינה בשעות לא שיא לצורך יעילות עלות.

הפונקציות החכמות הללו מסייעות בניהול צריכת החשמל והעלויות, כמו גם בהארכת חיי הסוללה של הרכב.

אורך כבל וסוגי מחברים

המעשיות של עמדות טעינה תלויות גם באורך הכבל ובסוג המחבר. אורכי הכבלים משתנים בדרך כלל, כאשר רובם נעים בין 5 ל-7 מטרים, מה שמאפשר מיקום גמיש של הרכב. ישנם שני סוגי מחברים נפוצים:

 1. טייפ 1: נמצא בעיקר בכלי רכב חשמליים ישנים ובדגמים אסייתיים מסוימים.
 2. טייפ 2: התקן אירופאי ונפוץ יותר ויותר ברחבי העולם, תואם לרוב כלי הרכב החשמליים החדשים בארץ.

הבטחת המחבר של עמדת הטעינה תואם לרכב היא חיונית, כמו גם אורך כבל מספיק כדי להגיע בקלות ליציאת הטעינה של הרכב.

בטיחות והסמכה

בבחירת עמדת טעינה לרכב חשמלי, שני היבטים מכריעים שיש לקחת בחשבון הם עמידה בתקני בטיחות ונוכחות של סימני אישור, המעידים על עמידה של המוצר בדרישות הרגולטוריות.

תקני בטיחות

עמדות הטענה לרכב חשמלי חייבות לעמוד בתקני בטיחות בינלאומיים ולאומיים כדי להבטיח הגנה הן על רשת החשמל והן על האדם הטוען את הרכב. תקנים כגון IEC 61851-1 מספקים הנחיות למערכת טעינה מוליכה לרכב חשמלי, המפרטים דרישות כלליות עבור עמדות טעינה לרכב חשמלי.

כמו כן, חיוני שעמדת טעינה תכלול הגנה מתאימה של זרם ישיר כדי להגן מפני התחשמלות. הגנה כזו מושגת לעתים קרובות באמצעות התקן פחת B, המסוגל לזהות זרם חילופין וגם זרמי תקלה בזרם ישר.

סימני הסמכה

עמדות טעינה שנבדקו לבטיחות על ידי מעבדת בדיקה מוכרת לאומית (NRTL) יציגו סימני הסמכה. סימנים אלו, כגון סימן ה-ETL הרשום מבית Intertek או תו ה-UL ממעבדות החתמות, מסמלים שהמוצר נבדק בקפדנות ונמצא תואם לתקני הבטיחות הרלוונטיים.

מוצרים הנושאים תווית ENERGY STAR זכו להכרה לא רק בשל בטיחות אלא גם ביעילות אנרגטית, מה שיכול להוביל לחיסכון פוטנציאלי כאשר עמדת הטעינה במצב המתנה. מומלץ לקונים לחפש את סימני ההסמכה הללו כדי להבטיח שציוד הטעינה עבר הערכות בטיחות נאותות.

הערכת עלויות

כאשר בוחרים עמדת טעינה לרכב חשמלי, אנשים צריכים לשקול שני היבטים פיננסיים עיקריים: ההשקעה הראשונית וההוצאות השוטפות הקשורות לתפעול ותחזוקה.

עלויות מראש

ההשקעה הראשונית כוללת את מחיר הרכישה של עמדת הטעינה בתוספת עלויות התקנה. בנוסף, ההתקנה יכולה להשפיע באופן משמעותי על המחיר הכולל בהתאם לשדרוגי החשמל הדרושים ולמורכבות האתר.

 • מחיר רכישה: משתנה לפי סוג ומהירות עמדת הטעינה.
 • עלויות התקנה:
  • שדרוגים חשמליים
  • עבודה
  • הרשאות

עלויות תפעול ותחזוקה

לאחר ההתקנה, עמדות הטעינה גורמות להוצאות שוטפות, כולל צריכת חשמל ותחזוקה. עלויות החשמל ישתנו בהתאם לתעריפים המקומיים, וצרכי התחזוקה עשויים להשתנות לפי יצרן ודפוסי שימוש.

ניתן לבדוק את תעריפי החשמל עם ספק השירות המקומי, והוצאות התחזוקה עשויות להיות ממוזערות עם אחריות או חבילות שירות, אם רלוונטי. מומלץ לאנשים לחקור ולהשוות בין מודלים ושירותים שונים לקבלת פתרון חסכוני.

מותג ואחריות

בחירת עמדת הטעינה הנכונה כרוכה בהתחשב הן במוניטין של היצרן והן בתנאי האחריות המוצעים. מותגים אמינים עם אחריות מוצקה יכולים לספק ביטחון לנהגים, מה שהופך את ההשקעה בעמדת טעינה לבטוחה יותר.

מוניטין יצרן

יצרנים בעלי מוניטין חזק בשוק מאותתים לרוב על איכות ואמינות. יש להם היסטוריה של שביעות רצון לקוחות, עדות לכך במוצרים חזקים ועמידים. בעת בחירת עמדת טעינה, יצרן הידוע בעקביות וברקורד חיובי צריך להיות שיקול מרכזי.

תנאי אחריות ותמיכת לקוחות

תנאי האחריות מספקים אינדיקציה לאמון של היצרן במוצר שלו. עמדות טעינה מגיעות בדרך כלל עם אחריות לשנתיים, כאשר חלקן מציעות הרחבות. חשוב להבין את תנאי האחריות הללו כדי להבטיח שהם עומדים בציפיות.

תמיכת לקוחות ממלאת גם תפקיד מכריע בטיפול בכל בעיה שעלולה להתעורר במהלך חיי המוצר. נהגים צריכים לחפש יצרנים המציעים שירותי תמיכה מקיפים.

עמדת טעינה לרכב חשמלי מומלצת: הבחירה שלנו

עמדת הטעינה המומלצת שלנו היא Grey Classic של EV Energy בזכות האיכות הגבוה, מהירות הטעינה ומגוון רחב של לקוחות מרוצים שסיפרו לנו שהם שמחים מאוד שרכשו את העמדה הזו. תוסיפו לזה את את 3 שנות האחריות שמקבלים עם העמדה ותקבלו מנצחת ברורה.

יקיר מלול

עורך האתר ופעיל לאיכות הסביבה

המעבר לכלי רכב חשמליים הוא דרך נפלאה לעזור להפחית זיהום בכדור הארץ. יחד עם זאת לרכבים חשמליים קיים גם יתרון כלכלי מובהק ומשמעותי שבסופו של דבר יעזור לאנשים רבים לחיות טוב ובריא יותר.