איך נראה תמרור של עמדת טעינה לרכב חשמלי?

ככל שרכבים חשמליים ממשיכים לצבור פופולריות, חלק מהותי מהמעבר הוא הבנת התשתית, כמו השילוט המציין את נוכחותן של עמדות טעינה. הן עבור נהגים והן עבור מפעלים, יש צורך בסימונים ברורים וניתנים לזיהוי אוניברסלי כדי להפוך את תהליך הטעינה ליעיל וחלק ככל האפשר.

עמדת הטעינה הביתית המהירה ביותר בישראל

מחיר: 2,390 ₪

הספק טעינה של עד 22 קילו וואט AC

אפשרויות שליטה ע"י אפליקציה בעברית

כבל טעינה מובנה באורך 7 מטר

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.


  רוצים מידע נוסף? דברו איתנו: 077-804-7288

  בהשוואה לעמדות דלק מסורתיות עם סמלי משאבה מוכרים, שלטי עמדות הטעינה עשויים להיראות בהתחלה יחסית לא מוכרים. בדרך כלל, שלטים אלו כוללים תמונה מסוגננת של תקע חשמלי או רכב מחובר לחשמל, מלווה לרוב במילה "טעינה" או ביטוי דומה אחר. ערכות הצבע עשויות להשתנות, אך לעתים קרובות משתמשים בגוונים ירוקים כדי לציין את היתרונות הסביבתיים של כלי רכב חשמליים. שלטי עמדות טעינה יכולים לא רק לעזור לפשט את התהליך עבור בעלי רכבים חשמליים, אלא גם להעלות את המודעות הציבורית לתשתית ההולכת וגדלה.

  הבנת עמדות טעינה לרכב חשמלי

  סוגי עמדות טעינה

  ישנם שלושה סוגים עיקריים של עמדות טעינה לרכב חשמלי:

  1. רמה 1: סוג זה של עמדת טעינה משתמש בשקע 120 וולט רגיל, בדומה לאלה המשמשים למכשירי חשמל ביתיים נפוצים. טעינה ברמה 1 היא השיטה האיטית ביותר, שלוקח שעות רבות לטעינה מלאה של רכב חשמלי.
  2. רמה 2: עמדות אלו משתמשות באספקת חשמל של 240 וולט והן מהירות יותר מעמדות רמה 1. טעינה ברמה 2 מתאימה לבית, למקום העבודה ולמקומות ציבוריים, ומספקת טעינה נאותה בתוך שעות.
  3. טעינה מהירה DC: עמדות אלו הידועות גם בשם רמה 3, מספקות זרם ישר (DC) והן האפשרות המהירה ביותר, הטוענות את רוב כלי הרכב החשמליים תוך שעה או פחות. הם נמצאים בעיקר במקומות ציבוריים לאורך כבישים מהירים או אזורים מיושבים בצפיפות.

  מהירויות טעינה

  מהירות הטעינה של רכב חשמלי תלויה בסוג העמדה בשימוש וכן ביכולות הטעינה של הרכב. כדי להמחיש את ההבדל במהירויות הטעינה, שקול את הדוגמאות הבאות:

  • טעינה ברמה 1: לרכב חשמלי רגיל נדרשות כ-20-30 שעות לטעינה מלאה מריק באמצעות טעינה ברמה 1.
  • טעינה ברמה 2: בעת שימוש בעמדת טעינה ברמה 2, אותו רכב חשמלי יכול להיטען במלואו תוך 4-8 שעות.
  • טעינה מהירה DC: טעינה בעמדת טעינה מהירה DC אורכת כ-30-60 דקות בלבד עבור טעינה של 80%.

  כדאי לציין כי זמני הטעינה עשויים להשתנות בהתאם לגורמים כמו קיבולת הסוללה של הרכב החשמלי, תפוקת הכוח של עמדת הטעינה ומזג האוויר.

  זיהוי שלטי עמדות טעינה

  צבע וצורה

  שלטי עמדות הטענה לרכב חשמלי מתוכננים כך שניתן יהיה לזהות אותם בקלות עבור נהגים. בדרך כלל, שלטים אלה הם כחול ולבן, עם צורה ייחודית בהתאם לתקן שנקבע על ידי מחלקות התחבורה. לרוב השלטים של עמדות הטעינה יש צורה מרובעת או מלבנית, מה שמבטיח עקביות במיקומים שונים.

  סמלים וטקסט

  שלטי עמדות הטעינה כוללים בדרך כלל סמל המתאר תקע חשמלי, המייצג את הקשר בין ציוד הטעינה לרכב החשמלי. סמל זה מלווה לרוב בטקסט רלוונטי, כגון "עמדת טעינה לרכב חשמלי" או פשוט "עמדת טעינה". חלק מהשלטים עשויים לכלול גם חץ, המציין את כיוון מתקני הטעינה.

  בנוסף לשלט הראשי, עשויים להיות שלטים משלימים המציגים מידע נוסף, כגון סוגי המחברים הזמינים, רמת הספק הטעינה (מבוטא בקילו-וואט) וכל עמלת הטעינה הרשומה בשקלים (שקלים).

  דוגמאות לרכיבי שילוט נפוצים של עמדות טעינה:

  • סמל תקע חשמלי
  • טקסט "עמדת טעינה"
  • חץ המציין כיוון
  • סוגי מחברים (למשל, CCS, CHAdeMO או סוג 2)
  • רמת הספק טעינה (לדוגמה, 50 קילוואט)
  • חיוב עמלות בשקלים

  על ידי היכרות עם ההיבטים המרכזיים הללו של שלטי עמדות טעינה לרכב חשמלי, נהגים יכולים לאתר ולנווט ביתר קלות את המתקנים המתאימים בעת הצורך.

  נגישות וזמינות

  עמדות ציבוריות לעומת פרטיות

  ניתן לסווג עמדות טעינה לרכב חשמלי לשתי קטגוריות עיקריות: עמדות ציבוריות ופרטיות. עמדות ציבוריות נגישות באופן פתוח לציבור וממוקמות בדרך כלל במקומות כמו מרכזי קניות, חניונים ולאורך כבישים מהירים. הם עשויים לדרוש עמלה או להיות ללא תשלום, תלוי בספק. עמדות פרטיות, לעומת זאת, מיועדות לשימוש בלעדי של עובדים או תושבי מקומות ספציפיים, כמו מקומות עבודה או מתחמי דירות. עמדות אלו עשויות להיות מוגבלות ודורשות הרשאה לגישה.

  שלט מעוצב היטב של עמדת טעינה יציין בבירור אם העמדה היא ציבורית או פרטית, ויעזור לנהגים לזהות אפשרויות נגישות. כמו כן, חיוני לשלטי עמדות טעינה לעמוד בתקני הנגישות של ADA (חוק אמריקאים עם מוגבלויות) ו-ABA (חוק מחסומים אדריכליים). תקנים אלה מבטיחים ששלטים מתוכננים להיות נגישים וכוללים לכל המשתמשים הפוטנציאליים, כולל בעלי מוגבלויות.

  תאימות עם מכוניות חשמליות

  דגמי רכב חשמליים שונים עשויים להשתמש בסוגים שונים של מחברי טעינה, המכתיבים את התאימות בין עמדת טעינה לרכב. באופן כללי, עמדות הטעינה לרכב חשמלי מצוידות במחברים סטנדרטיים, התואמים לרוב דגמי הרכבים החשמליים.

  כאשר מעצבים שלטי עמדת טעינה לרכב חשמלי, חשוב להציג מידע על התאימות וסוגי המחברים הזמינים בעמדה. מידע זה עוזר לבעלי רכבים חשמליים לזהות עמדות טעינה מתאימות לרכבים הספציפיים שלהם ויכול לסייע במניעת בעיות פוטנציאליות של אי התאמה.

  יקיר מלול

  עורך האתר ופעיל לאיכות הסביבה

  המעבר לכלי רכב חשמליים הוא דרך נפלאה לעזור להפחית זיהום בכדור הארץ. יחד עם זאת לרכבים חשמליים קיים גם יתרון כלכלי מובהק ומשמעותי שבסופו של דבר יעזור לאנשים רבים לחיות טוב ובריא יותר.

  עמדת הטעינה הביתית המהירה ביותר בישראל

  מחיר: 2,390 ₪

  הספק טעינה של עד 22 קילו וואט AC

  אפשרויות שליטה ע"י אפליקציה בעברית

  כבל טעינה מובנה באורך 7 מטר

  תנאי חוץ: אטימה למים ואבק לפי תקן IP65

  כולל התקן זיהוי זליגת זרם DC

  תקן אירופאי CE

   השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

   בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.


   רוצים מידע נוסף? דברו איתנו: 077-804-7288